Czytających: 5312

Czarny Bór: Trzy ekipy powalczą o mistrzostwo

Wtorek, 27 stycznia 2015, 12:11
Trzy czołowe drużyny Czarnoborskiej Ligi Halowej wygrały swoje mecze i to między nimi rozstrzygnie się, kto zostanie zwycięzcą całych rozgrywek.

Wyniki:

Joker Jaczków – Świerkowa Czarny Bór 1-7 (Joker: Koźlak – Świerkowa: Kois – 2, Schabiński – 2, Wawrzyniak – 2, Zygmunt Bejnarowicz)

Od początku ton wydarzeniom na parkiecie nadawali piłkarze Świerkowej, którzy byli bardzo skuteczni i już do przerwy prowadzili 5-1. Joker miał swoje okazje, ale dobrze w bramce czarnoborzan spisywał się Kurylas. W drugiej połowie Świerkowa kontrolowała wydarzenia i powiększyła prowadzenie. Tym razem w roli głównej nie wystąpił Marszałek, ale za to jego koledzy wykorzystali błędy popełniane przez obronę Jokera.

Skalnik Czarny Bór – AKS Barbara Kuźnice 3-14 (Skalnik: Lic, Ptaszek, Mucha – AKS: Lipiński – 5, Gołek – 5, Kryska – 2, Łatka – 2)

Do przerwy odmłodzona drużyna Skalnika stawiała opór faworytowi z Kuźnic i stąd wynik 2-5. W drugiej połowie wyższość AKS-u nie podlegała już dyskusji i kwestią czasu było tylko, jak wysoko wygra zespół Barbary. Strzelecką formą błysnęli Lipiński oraz Gołek, którzy zdobyli po 5 goli i zgłosili swój akces do walki o koronę króla strzelców.

Górnik Wałbrzych (juniorzy) – Unia Bogaczowice 6-2 (Górnik: Kowalski – 3, Żołopa – 2, Baczyński – Bartosz Sobota, Zdeb)

Juniorzy tym razem grali w zmienionym składzie, bowiem trzon tego zespołu wyjechał na obóz i dlatego drużyna została wzmocniona byłymi juniorami jak choćby Baczyńskim czy Iwickim. Dotrzymał słowa też trener Unii Tomasz Sobota, którego ekipę wzmocnili ograni ligowcy: Krynicki, Bartosz Sobota, Matuszak czy Kempiński. Do przerwy mecz miał wyrównany przebieg, ale w drugiej odsłonie Górnik zaznaczył swoją wyższość i pewnie wygrał.