MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Trzy dni pełne atrakcji

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 21 maja 2019, 15:27
Aktualizacja: 15:29
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Przed nami trzy dni wypełnione różnego rodzaju atrakcjami: Dni Wałbrzycha, poprzedzone Juwenaliami PWSZ. A wszystko to na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, o czym mówili podczas dzisiejszej konferencji prasowej organizatorzy i współorganizatorzy imprezy.

Imponujący Lunapark, moc atrakcji i animacji dla dzieci, pyszne regionalne potrawy, ciekawe warsztaty, Moto Serce, Biegające Anioły Hospicjum, Art Deco i przede wszystkim bardzo dużo dobrej muzyki - to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury z okazji Dni Wałbrzycha.

Już w najbliższy czwartek, 23 maja odbędą sie Juwenalia, czyli święto studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Uczestnicy Juwenaliów zbiorą się o godzinie 14:30 pod wałbrzyskim Ratuszem, gdzie odbiorą z rąk prezydenta miasta Romana Szełemeja klucze i wyruszą do Starej Kopalni. O godzinie 16.00 na terenie Starej Kopalni odbędzie się oficjalne otwarcie imprezy. Plan imprezy wygląda następująco: 16.30 - zespół Hard Rider, 18.00 - Wena, 19.00 - Małpa, 20.00 - Sarius i na zakończenie o godzinie 21.00 pokaz ognia Noela. W przerwach pomiędzy występami zaplanowano konkursy z nagrodami.

Od 24 maja zaczniemy dwudniowe święto naszego miasta. Plan na piątek wygląda następująco: 9.00 Biegające Anioły Hospicjum - uczestnicy biegną aż do Kołobrzegu, żeby zebrać pieniądze dla wałbrzyskiego hospicjum, 17.30 - muzyczny start, konkursy, 18.00 - DJ P.Turner, 19.00 - EVO, 20.30 - Danzel, 21.25 - uroczyste otwarcie Święta Wałbrzycha, którego dokonają Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej i Dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury Jarosław Buzarewicz. A o godzinie 21.30 koncert gwiazdy wieczoru - Edyty Górniak.

Nie mniej atrakcji przygotowano na sobotę. Od 11.00 do 17.00 odbędzie się zbiórka krwi i pokazy motocyklowe w ramach akcji Moto Serce, od 13.00 do 18.00 zabawy, gry, animacje i warsztaty dla dzieci, o 17.00 zaprezentuje się Wałbrzyska Szkoła Talentów i Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”, a o 18.30 rozstrzygnięty zostanie finał konkursu „Wałbrzych ma Talent”. O godzinie 21.00 wystąpi gwiazda wieczoru - Michał Szpak, a Dni Wałbrzycha zakończy pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy IMPULS.

- To wydarzenie przygotowujemy od kilku miesięcy specjalnie dla mieszkańców Wałbrzycha i Aglomeracji Wałbrzyskiej. Podczas Dni Wałbrzycha będziemy się bawić, będziemy pomagać, będziemy również poznawać. Ustawimy gigantyczną scenę: 120 metrów i ponad 50 metrów techniki ledowej. Do tego najnowocześniejszy system nagłośnieniowy i oświetleniowy, żeby spełnić oczekiwania naszych gwiazd. Proszę zwrócić uwagę, że gwiazdy które zaprosiliśmy do Wałbrzycha reprezentowały nasz kraj na Eurowizji. Ale oczywiście podczas naszego święta najważniejsi są Wałbrzyszanie. Przychodźcie Państwo do nas, podziwiać Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych", podziwiać nasze zespoły, podziwiać bardzo zdolnych finalistów projektu "Wałbrzych Ma Talent". Dni Wałbrzycha to nie tylko część muzyczna. To również ekstra lunapark, regionalne przysmaki - w tym roku serwowane w naczyniach biodegradowalnych, ponieważ włączyliśmy się w akcję "Stop Plastik". Podczas Dni Wałbrzycha będziemy pomagać. Będzie zbiórka krwi, będą zbierane pieniądze na wałbrzyskie hospicjum. Dni Wałbrzycha to wielkie święto Wałbrzyszan. Musicie tutaj być z nami. Zapraszam 24 i 25 maja - powiedział Jarosław Buzarewicz - Dyrektor WOK-u.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
1
11%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
33%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przyjedzie Duda

Ratusz zabiera głos w sprawie zerwanych plakatów wyborczych

Przypominajka dla turystów

Koronawirus wciąż obecny

Duda w Wałbrzychu

Kosze przy szlakach

Policjanci pompowali

Przychodnia "Krzysztof" przyjmuje zapisy