MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 4 czerwca
im. Franciszka, Karola

Trzeci etap Muflona

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 11 lutego 2011, 7:31
Aktualizacja: 11:51
Autor: Sven
Fot. Sławomir Pawlik
Tym razem nie było wykładów i pokazów, był za to komiksowy test matematyczny. Uczniowie wałbrzyskich gimnazjów oraz szkół średnich zakończyli trzeci etap konkursu Matematyczny Muflon.

W ExploraParku nie ma miejsca na tyle, by mogli w jednym czasie spotkać się wszyscy uczestnicy konkursu. Dlatego też podzieleni zostali na trzy grupy.

Aby rozwiązać czterdzieści zadań trzeba było nie tylko uważnie czytać ich treść, ale także wykorzystać informacje zawarte w „chmurkach” czy „dymkach” komiksowych dialogów. Ponadto konkursowicze mieli do czynienia z nietypową, szczególnie w szkole, punktacją. Za dobrą odpowiedź należał się 1 punkt, za złą ( – 1) punkt. Można też było nie wybrać żadnej odpowiedzi za 0 punktów.
- To nietypowa punktacja, ale to są najlepsi z najlepszych. Oczekujemy od nich wiedzy, ale także pewności siebie i umiejętności podejmowania decyzji. Dlatego nie mają typowo szkolnego wyboru: dobre albo złe, mogą wykazać się także pewną ostrożnością i strategią w działaniu – wyjaśniał szef ExploraParku Janusz Mulawa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Wirtualne otwarcie

Nagminnie łamią przepisy

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Ortopedia nie przyjmuje

Uczniowie nagrodzeni

Kolejne laptopy dla uczniów

Strefa szkoli zdalnie