MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Trzeci dzień Festiwalu Teatru Otwartego w Świdnicy

Wiadomości: REGION, Świdnica
Poniedziałek, 6 lipca 2009, 9:57
Aktualizacja: 19:21
Autor: WK
Fot. WK
Pierwszym z zaprezentowanym spektaklem był „Ja, klaun” Teatru Małych Form z Bydgoszczy. Spektakl to kwintesencja kuglarstwa w dobrym tego słowa znaczeniu. To teatralne odniesienie do czasów, kiedy na rynkach miast występowały wędrowni artyści bawiąc mieszczan historią opowiedzianą ruchem, śpiewem i gestem. Z gry artystów emanowała radość i afirmacja życia, które udzieliły się licznie zgromadzonym widzom.

Kolejnym spektaklem była utrzymana w podobnej konwencji ODYSEJA KOMICZNA 2009 „Teatru na walizkach” z Wrocławia. Spektakl łączył w idealnych proporcjach muzykę, ruch, żart i - co bardzo ważne - kontakt z publicznością. Artyści w bezpretensjonalny sposób włączali do spektaklu młodych i nie najmłodszych widzów, a fantastyczna świdnicka publiczność reagowała żywo i z pełnią radości.

Następnie na scenie świdnickiego teatru zaprezentował się „Teatr Nowy” z Krakowa wystawiając sztukę AMOK MOJA DZIECINADA. To przedstawienie, odmiennie od obu poprzednich, skłaniało do refleksji. Była to opowieść dla której inspiracją były liczne w ostatnim czasie zdarzenia, kiedy to „typowy uczeń” przynosi do szkoły broń i zabija swoich kolegów, koleżanki, nauczycieli… Na zakończenie festiwalu ze spektaklem MARZENIA ALBO KARNAWAŁ wystąpił ukraiński teatr KET (Kijowski Teatr Uliczny). Ci, którzy wytrwali do późnej pory, nie pożałowali. Spektakl to creme de la creme teatru ulicznego, otwartego. Artyści z Kijowa stworzyli widzom istny karnawał, ci ostatni zaś chętnie włączyli się do zabawy w rytm muzyki flamenco, dance i rock and roll’a. Niesamowita zabawa mogłaby nie mieć końca, gdyby nie to, że zbliżał się poniedziałek…

Podziękowania dla organizatorów ze Świdnickiego Ośrodka Kultury za pomoc w realizacji materiału.

Czytaj również

Salling Group kupuje Tesco

Długa zostanie zamknięta

Promesy na sprzęt

Komentarze (1) Dodaj komentarz

piipi 6-07-2009 10:43
~Teatr Uliczny ... jest dla miasta *KOLOROWA TECZA !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wznowili działalność

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Głównie dla siatkarzy

Miasto broni strażników

Szełemej w Chwaliszowie