MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Trzeba uważać, by nie kupić towarów zalanych i wysuszonych

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 2 lipca 2009, 0:16
Aktualizacja: Czwartek, 2 lipca 2009, 17:53
Autor: EG
Jadwiga Kojs – dyrektor Inspekcji Handlowej w Wałbrzychu
Fot. EG
Powódź ma różne oblicza. Jednym z nich jest zniszczona żywność i towary wprowadzane do handlu. Towary, które stanowią zagrożenie zdrowia i życia.

Większość ludzi pomaga ofiarom klęsk, rozumiejąc ich katastrofalne położenie.
Rozumieją też, że co zalane powodzią, musi zostać zutylizowane.

Znajdują się jednak i tacy, którzy chcą - jeśli nie zarobić - to uratować parę groszy kosztem innych. Z zalanych magazynów, piwnic, czy sklepów próbują uratować i sprzedać żywność, odzież, buty.

- Tak było po poprzedniej wielkiej powodzi, tak może być i teraz. Po tamtej powodzi mieliśmy masę skarg. Ludzie kupowali w sklepach np. wysuszone buty, po przyjściu do domu dostrzegali, że buty są stęchłe. Konsumenci muszą być uczuleni i zgłaszać do nas przypadki podejrzanych towarów – ostrzega dyrektor Inspekcji Handlowej w Wałbrzychu, Jadwiga Kojs.

- Zdarzają się w sprzedaży rzeczy, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia. Zdarzają się towary bez oznaczeń, z pomarszczonymi etykietami, pozalewana odzież, wypłukana i z nowymi metkami. Tych zarazków nie da się wypłukać. Nawet pozalewane butelki z wodą, nawet konserwy muszą być zniszczone! Przy otwieraniu butelek czy konserw mogą dostać się do organizmu niebezpieczne bakterie, które stanowią zagrożenie – mówi dyrektor Kojs.

Należy zwracać uwagę na to, co kupujemy na targowiskach, na straganach, nawet w sklepach. Te towary mogą trafiać do handlu niekoniecznie na terenach popowodziowych.

- Przy pandemii świńskiej grypy nie możemy dawać przyczyny do jakiegokolwiek osłabienia organizmu – przestrzega Jadwiga Kojs.

Obszar działania wałbrzyskiej Inspekcji Handlowej obejmuje dawne województwo wałbrzyskie, a więc także zalaną Kotlinę Kłodzką. W Wałbrzychu i bezpośrednim sąsiedztwie miasta też są miejsca, gdzie skażona powodziowa woda zalała niżej położone domy i magazyny. Każdy podejrzany towar należy zgłaszać do Inspekcji Handlowej, tel. (0 74) 842 50 17.

Czytaj również

Bogata kartoteka

Miasto broni strażników

I po finisażu...

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~piipi. 2-07-2009 11:14
Uwazajcie na zalanych MEZCZYZN !
piipi 2-07-2009 15:42
~WROCLAW ..bedziemy uwazac ! Co ..znowu jestes pijany ?
~gosc 2-07-2009 23:13
piipi,ty biedaczko chyba juz spozylas az za duzo takiej skazonej zywnosci i wyszedl efekt uboczny.../Bardzo dobry artykul,bo wiekszosc ludzi nie sprawdza towarow kierujac sie nizsza cena co moze byc przyczyna tragedii i powaznych chorob.W akcje powinna wkroczyc policja albo sanepid co moze odstraszylo by cwaniakow sprzedawcow i mniejszylo ryzyko sprzedazy takich felernych towarow,przy okazji trzeba rozglosic ta wazna informacje,bo nie wszyscy maja neta ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trzaskowski zdobył Wałbrzych

Zaopatrz się w bilety

Przyjedzie Duda

Miasto pięknieje

Odkryj Dolny Śląsk