MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Trwają remonty dróg powiatowych

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Poniedziałek, 10 listopada 2014, 16:44
Aktualizacja: 16:45
Autor: red
Fot. Starostwo Powiatowe Wałbrzych
Mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego już wkrótce doczekają się zakończenia remontów niektórych dróg.

Remontowana jest kompleksowo główna ulica Kuźnic w gminie Boguszów Gorce na odcinku ulic Żeromskiego-Reymonta. Jest to bardzo ważny odcinek, prowadzi on do kompleksu „Góra Dzikowiec". Zostanie położona nowa nawierzchnia, zrobione zostaną chodniki oraz ustawione oświetlenie w miejscach, które dotychczas nie były oświetlone. Koszt prac to 1 milion 891 tys. zł, z czego dofinansowanie wynosi 945 tys. zł z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność - Rozwój.

Kolejny remont prowadzony jest w gminie Walim na odcinku drogi Walim - Rzeczka (ul. 3 Maja). Jest to bardzo ważny odcinek pod kątem turystyki, prowadzi bowiem do Kompleksu RIESE i na przełęcz Sokolą. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Aktualnie remontowany jest odcinek o długości 750 metrów. Środki finansowe na remont pochodzą z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Kolejny etap będzie dotyczył odcinka 550 m, a docelowo zostanie wyremontowanych 5600 m.

Trwa remont drogi w Jugowicach na odcinku 350 metrów w kierunku na Zagórze Śl. Droga ta jest również ważnym ogniwem łączącym atrakcje turystyczne powiatu wałbrzyskiego (Zamek Grodno). Koszt remontu wynosi 559 tys. 634 zł.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek na skrzyżowaniu

Przyjedzie Duda

O pakiecie w Wałbrzychu

Obwodnica – nowe informacje

Miasto broni strażników

Wolontariusze odwiedzili seniorów

Pandemia nas nie opuszcza

Lis zagryzł łabędzia