Czytających: 4126

Legnica: Trochę nerwowo

Niedziela, 16 lutego 2020, 9:02
Aktualizacja: 9:12
Siatkarze MKS–u Aqua Zdrój Wałbrzych w ostatnim meczu sezonu zasadniczego pokonali w Legnicy miejscowego Ikara 3–2.

W pierwszym secie od początku stroną duktującą warunki gry byli podopieczni Janusza Ignaczaka, którzy szybko wypracowali przewagę (18-11) i do końca kontrolowali wydarzenia, dając ekipie Ikara ugrać zaledwie 17 oczek.

W drugiej partii, mimo dobrego początku i prowadzenia, w pewnym momencie coś się zacięło w grze wałbrzyszan i ekipa z Legnicy szybko doprowadziła do remisu po 10, a w decydujących mementach seta zachowała więcej opanowania i wygrała do 22.

W trzecim secie wydawało się, że wszystko wróciło do normy, bowiem Aqua Zdrój prowadził różnicą kilku punktów i pewnie zmierzał do wygrania partii. I tak też się stało. Ikar, mimo ambitnej postawy, zdołał zdobyć 20 punktów.

Czwarty set miał być tym ostatnim, ale okazał się szczęśliwym dla Legnicy. Ikar znów wzniósł się ponad przeciętność i dzięki uporowi i ambicji, ale też przy dość prostych błędach wałbrzyszan, wygrał do 22 i doprowadził do tie breaka.

W decydującym secie nasi już nie pozwolili rywalowi na rozwinięcie skrzydeł i wygrali do 11, a mecz 3-2 i kończą sezon zasadniczy na 2. miejscu.

Ikar Legnica - MKS Aqua Zdrój Wałbrzych 2-3 (17-25, 25-22, 20-25, 25-22, 11-15)