MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 4 czerwca
im. Franciszka, Karola

Trochę Australii w Szczawnie Zdroju

Wiadomości: Szczawno Zdrój
Środa, 27 kwietnia 2016, 14:32
Autor: PAW
Fot. użyczone
Rozpoczęto zmagania nowego cyklu zawodów dla dzieci pod nazwą Szczawieński Wielki Szlem.

Zaplanowano cztery turnieje rozgrywane w następujących terminach:

23-24.04 AUSTRALIAN SZCZAWNO ZDRÓJ
7-8.05 ROLAND SZCZAWNO
18-19.06 WIMBLEDON SZCZAWNO ZDRÓJ
17-18.09 US SZCZAWNO ZDRÓJ

W miniony weekend co prawda australijskiej pogody nie było, ale udało się sprawnie przeprowadzić zmagania rywalizując również „pod chmurką”.

W sobotę na starcie zameldowali się przedstawiciele grupy czerwonej i pomarańczowej. Oba turnieje rozegrano systemem grupowym, a najlepsi z poszczególnych grup trafiali do pucharowej drabinki finałowej.

W czerwonej kategorii najlepszym zawodnikiem był Filip Kołodziej z Lubina, który w finale pokonał swojego klubowego kolegę Szymona Adamczyka. Na trzecim miejscu uplasowała się Aleksandra Janiszewska reprezentująca barwy zaprzyjaźnionego AZS-u Wrocław, która w meczu o najniższy stopień podium pokonała Zuzannę Kalisz-Fedoruk (Gdynia).

W rywalizacji pomarańczowych nie mieli sobie równych zawodnicy AZS-u Wrocław - bracia Jakub i Krzysztof Szubertowie, którzy musieli rozegrać bratobójczy finał. Górą tym razem był Krzysztof. W meczu o trzecie miejsce Nikola Niepsuj z Bełchatowa pokonała Mateusza Muchę z Legnicy.

W niedzielnych spotkaniach „zielonych” osobno rozegrano turniej dziewcząt i chłopców, jednak tutaj rywalizowano już pucharowo z turniejem pocieszenia.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się reprezentantką KT Szczawno Zdrój Klaudia Owcarz, która w finale pokonała Nikę Hurkacz z Wrocławia 6/4. Warto wspomnieć, iż Nike wspierał reprezentant Davis Cup Hubert Hurkacz (finalista juniorskiego Australian Open 2015). Trzecie miejsce wywalczyła Julia Hoffmann, która pokonała Polę Rosiak – obie zawodniczki KT Szczawno Zdrój.

W turnieju chłopców triumfował Kacper Ponitka z Ostrowa Wielkopolskiego, który pokonał w finale Jana Koniecznego z Wrocławia 6/3. W meczu o trzecie miejsce Kornel Kolek z Jeleniej Góry pokonał Filipa Kosińskiego KT Szczawno Zdrój 6/2.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zabiegają o przyjazd prezydenta

Świebodzice mogą – Wałbrzych się nie decyduje

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Ulga za bioodpady

Obiekty już czynne

Orlik dostępny

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Wałbrzych otwiera 4 szkoły dziennie