Czytających: 4178

Trzciel: Triumfalny powrót Agnieszki Wieszczek–Kordus

Poniedziałek, 10 maja 2010, 20:07
Aktualizacja: Wtorek, 11 maja 2010, 8:47
Agnieszka Wieszczek–Kordus wróciła na maty po ponad rocznej przerwie i od razu wywalczyła złoty medal Mistrzostw Polski
Podczas Mistrzostw Polski Seniorek w zapasach kobiet złoty medal w kategorii 72 kg wywalczyła Agnieszka Wieszczek–Kordus z Herosa Czarny Bór.

Były to pierwsze poważne zawody, w jakich wzięła udział Agnieszka Wieszczek-Kordus po przerwie spowodowanej ciążą.

Zawodniczka Herosa udowodniła, że nie ma na nią mocnych w kraju w kategorii 72 kg i wygrała wszystkie walki, tym samym zdobywając złoto. Bardzo dobrze na zawodach rozgrywanych w Trzcielu zaprezentowały się klubowe koleżanki Wieszczek-Kordus. Julita Omilusik wywalczyła srebro w kategorii 51 kg, a Małgorzata Zonenberg zdobyła brąz w kategorii 67 kg. Medal z mistrzostw przywiezie też Małgorzata Świerk. Zapaśniczka Zagłębia Wałbrzych wywalczyła srebro w kategorii 48 kg.

W punktacji zespołowej Heros uplasował się na bardzo wysokim 5 miejscu, a Zagłębie sklasyfikowano na 13. pozycji w gronie 24 klubów.