MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Transgraniczne targi pracy odbędą się w Zgorzelcu i Świdnicy

Wiadomości: Region
Wtorek, 15 września 2015, 11:48
Aktualizacja: 14:06
Autor: opr.red.
Fot. organizatorzy
Setki ofert pracy w firmach z Niemiec, Czech i Polski będą mieli do dyspozycji Dolnoślązacy podczas Transgranicznych Targów Informacyjno–Rekrutacyjnych. A te zaplanowano na 6 października w Zgorzelcu i 7 października w Świdnicy.

– Transgraniczne targi rekrutacyjne organizujemy już po raz dziewiąty. To ogromne przedsięwzięcie, które ma na celu prezentację mieszkańcom pogranicza możliwości podjęcia pracy w Polsce lub u naszych sąsiadów po czeskiej i niemieckiej stronie. Innym celem targów jest również możliwość edukacji w kwestii rynku pracy, czy też poznania zasad prowadzenia działalności gospodarczej po trzech stronach granicy – wylicza atuty targów Monika Kwil-Skrzypińska, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Kilkudziesięciu wystawców i kilkaset ofert pracy zaprezentowane zostaną w Zgorzelcu 6 października (wtorek) w Miejskim Domu Kultury (ul. Parkowa 1), a w Świdnicy 7 października (środa) na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Śląska 35). Targi organizowane są w godz. 10.00-14.00.

– Podczas Targów każdy z pracodawców będzie poszukiwał pracowników w różnych specjalizacjach, a z ofertami będzie można się zapoznać wcześniej. Zachęcamy do uczestnictwa w targach wszystkich zainteresowanych znalezieniem bądź zmianą pracy. Wybór w ramach kilkuset dobrych ofert pracy będzie naprawdę duży. Nie powinno być obaw również o bariery językowe, ponieważ na miejscu będzie możliwość skorzystania z pomocy tłumaczy – dodaje Wojciech Murdzek, wicedyrektor ds. rynku pracy i administracji DWUP.

***

IX Transgraniczne Targi Informacyjno-Rekrutacyjne są sztandarowym działaniem Partnerstwa Eures-TriRegio i są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu EaSI. Organizują je doradcy Eures Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, przy wsparciu Powiatu Zgorzeleckiego i Świdnickiego, a także Powiatowego Urzędu Pracy w Zgorzelcu i Świdnicy .

Eures jest siecią współpracy publicznych służb zatrudnienia i ich partnerów na rynku pracy. Wsparcie jest ogólnodostępne, bezpłatne i skierowane do osób poszukujących pracy, zainteresowanych wyjazdem do innego kraju w celach podjęcia pracy oraz do pracodawców, którzy chcą prowadzić rekrutację pracowników z zagranicy.

Więcej informacji o targach i pracy za granicą można znaleźć na www.eures.dwup.pl

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miasto broni strażników

ZOO już otwarte

Duda w Wałbrzychu

Drzewa za frekwencję

Koronawirus wciąż obecny

Odwołali Dni Gminy

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Przyjedzie Duda