MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 5 sierpnia
im. Mariana, Marii, Stanisława

Trafiona kontrola

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 19 czerwca 2020, 6:34
Aktualizacja: Sobota, 20 czerwca 2020, 8:33
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w miniony wtorek w nocy zwrócili uwagę na trzech mężczyzn jadących samochodem osobowym ul. Mączną w Wałbrzychu. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a u jednego z pasażerów funkcjonariusze znaleźli różnego rodzaju środki psychotropowe oraz odurzające.

Do zdarzenia doszło 16 czerwca przed północą. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy oraz wylegitymowali trzech jadących w nim mężczyzn. 20-letni kierujący nie miał prawa jazdy. Funkcjonariusze ustalili, że nie posiadał uprawnień, dlatego otrzymał on mandat karny w kwocie 500 zł. U jednego z pasażerów natomiast - 19-latka - mundurowi znaleźli narkotyki w postaci marihuany, amfetaminy, metamfetaminy oraz jedną tabletkę MDMA.

W trakcie dalszych czynności procesowych prowadzący sprawę funkcjonariusze drugiego komisariatu udowodnili mężczyźnie także 14-krotną sprzedaż - w celu osiągnięcia korzyści majątkowej - środków odurzających w postaci marihuany. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Za posiadanie i handel narkotykami wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłej kary gotówkę, którą dysponował podejrzany, w kwocie 1200 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

3
27%
Cieszy
2
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
27%
Złości
3
27%
Przeraża

Czytaj również

Pożegnają maestro

Dobrana para...

Wałbrzych jest w setce

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Fliper 19-06-2020 11:46
Brawo Policja. Zero tolerancji dla ćpunów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wakacje z OSiR–em

Zagrożenie dla rozwoju

Nieudany napad na kantor

Niebezpieczny weekend

Nowy prezes WSSE