MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 29 maja
im. Magdaleny, Urszuli

Toyota też wspiera

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Czwartek, 9 kwietnia 2020, 11:30
Aktualizacja: Piątek, 10 kwietnia 2020, 7:57
Autor: red
Fot. użyczone
Fabryka Toyoty w Wałbrzychu oraz Jelczu–Laskowicach wspiera lokalnie działania podejmowane na rzecz walki z koronawirusem oraz wprowadza dodatkowe środki ochrony na terenie zakładów.

W odpowiedzi na wyzwania i problemy z jakimi borykają się szpitale i służba zdrowia w walce z epidemią koronawirusa fabryka Toyoty zdecydowała o wsparciu w formie rzeczowej i finansowej szpitali w Wałbrzychu i Oławie. Oprócz dotacji finansowej dla szpitala im. Sokołowskiego Toyota przekazała po 2000 masek ochronnych oraz po 100 l płynu dezynfekującego dla szpitala ginekologiczno-położniczego w Wałbrzychu oraz szpitala w Oławie.
- W obliczu bardzo trudnej sytuacji, w której znalazły się nie tylko nasze fabryki ale również lokalna społeczność w której funkcjonujemy, pomoc z naszej strony traktujemy jako nasz obowiązek – podkreśla prezes Toyota Motor Manufacturing Poland Dariusz Mikołajczak.

Dodatkowo załoga Toyoty wykorzystując dostępne na terenie fabryki drukarki 3D oraz wycinarki laserowe przyłączyła się do akcji przygotowywania przyłbic ochronnych dla personelu medycznego wspieranej między innymi przez Politechnikę Wrocławską. Przyłbice trafią do lokalnych służb medycznych z Wałbrzycha, Jelcza-Laskowic i okolic.
- Korzystamy z dostępnego czasu oraz posiadanego sprzętu, który nie jest obecnie używany z uwagi na wstrzymanie produkcji. W ten sposób możemy wykorzystać naszą wiedzę i umiejętności by pomóc służbom ratunkowym w walce z pandemią – podkreśla inżynier Marcin Strągowski.

Drukarki 3D na terenie firmy wykorzystywane są również do drukowania specjalnych nakładek na klamki umożliwiających otwieranie drzwi za pomocą łokci zamiast dłoni.

W ramach funkcjonującego na terenie zakładu programu wolontariatu „PoMOC z Toyoty” pracownicy Toyoty wraz z rodzinami włączyli się również w akcję pomocy mieszkańcom regionu wałbrzyskiego koordynowaną przez Hotel Maria. Wolontariusze zaopatrzeni w maski i rękawiczki przy użyciu samochodów firmowych rozwożą codziennie zakupy oraz obiady osobom starszym oraz niepełnosprawnym na terenie Wałbrzycha i okolic.
- Przy wsparciu fabryki opowiedzieliśmy na prośbę Pani Doroty Barańskiej z Hotelu Maria ponieważ wiemy, że obecnej, trudnej sytuacji epidemiologicznej jest wiele osób szczególnie narażonych na ciężki przebieg choroby. Te osoby nie powinny lub wręcz nie mogą opuszczać swoich domów i potrzebują naszej pomocy – podkreśla przewodniczący funkcjonującego w fabryce klubu wolontariusza Sławomir Stasiak.

W związku z pandemią koronawirusa na terenie zakładów Toyoty wprowadzono specjale środki prewencyjne. Polegają one między innymi na wstrzymaniu produkcji, wprowadzeniu monitoringu temperatury wszystkich osób wchodzących na teren zakładów, zwiększeniu częstotliwości czyszczenia punktów wzmożonego kontaktu (klamki, armatura sanitarna), zainstalowaniu dodatkowych dozowników z płynem dezynfekującym, wprowadzeniu zalecanych odstępów pomiędzy pracownikami w stołówkach zakładowych oraz zmianie sposobu dystrybucji posiłków i sztućców.
- Systematycznie monitorujemy sytuację, oceniamy ryzyko i wdrażamy kolejne środki prewencyjne aby zabezpieczyć możliwie jak najlepiej naszą załogę i współpracujące z nami firmy – podsumowuje Beniamin Swałtek, assistant general manager produkcji i koordynator BHP w polskich zakładach Toyoty.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
11%
Smuci
1
11%
Złości
2
22%
Przeraża

Czytaj również

Powiat dołoży do samochodów

Wałbrzych Centrum

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~i spoko 9-04-2020 16:47
No i dobrze przynajmniej chłopaki mają jakieś zajęcie. Każda pomoc się przyda a takich firm są dziesiątki i każda może pomóc. Dzięki !
~pracownik 9-04-2020 17:21
lepiej niech zapewnią maski i rękawice swoim pracownikom !!!!….a nie jak zwykle promują własny wizerunek niewielkim kosztem......
~... 9-04-2020 20:43
Zobaczymy co zapewnią 20 kwietnia jak ma znowu obóz pracy ruszyć niby na 6 godzin na zmianę. Ciekawe czy dorzucą ludziom do leasingowanych samochodów ,bo podwyżki zamrożone,z urlopów ludzi wykręcili a tymczasowi do końca umowy tylko.
~takie czasy 9-04-2020 22:16
do: ~... (20:43)
Pomyśl co zrobisz jak jednak 20 kwietnia obóz pracy nie ruszy a zaraz po wyborach dostaniesz informację o zamrożeniu 500 + na bliżej nieokreślony czas . Wszystkie Twoje problemy związane z leasingiem, zaległym urlopem, podwyżką same się rozwiążą ...
~... 9-04-2020 23:18
do: ~takie czasy (22:16)
Tak się szczęśliwie składa że koło pędzla mi latają plany produkcyjne całej strefy. A informacje mam mocno wiarygodne. 500+ mi dynda czy nie będzie a kredytów nie posiadam bo nie muszę. Takie czasy...
~Gohciu 10-04-2020 22:20
do: ~takie czasy (22:16)
Takiś cwany cwaniaczku !. No cóż takie czasy.
~RP 9-04-2020 20:46
szpital zakażny dostał 5mln złotych na zakup sprzętu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co słychać w Wałbrzychu?

Wycieczka na Borową

Więcej trenujących

Raport prezydenta

Budżet na plusie