MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Toyota czeka na wnioski

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 19 września 2013, 6:30
Autor: red
Fot. użyczone
Rusza przyjmowanie wniosków w kolejnej edycji konkursu grantowego Funduszu Toyoty – „Dobre pomysły zmieniają nasz świat” realizowanej w roku 2014.

Podobnie jak w poprzednich edycjach fundusz nagradza oryginalne i ciekawe pomysły dotyczące ekologii i promocji zdrowego stylu życia, które zakładają trwałą zmianę w otoczeniu i są realizowane w powiecie wałbrzyskim. Może to być rewitalizacja skweru, budowa obiektów służących rekreacji takich, jak na przykład strefa fitness czy siłownia w parku, tor rowerowy, tor przeszkód lub plaża z boiskiem do gry w siatkę. W konkursie mogą wystartować organizacje non-profit, czyli jednostki nie nastawione na osiąganie zysku takie, jak fundacje, stowarzyszenia, szkoły, wyższe uczelnie, kluby sportowe, wspólnoty samorządowe. Maksymalna kwota wsparcia projektu wynosi 10 tys. zł. Całkowita pula środków do rozdysponowania to 45 tys. zł. Termin składania wniosków upływa 30 listopada 2013 roku, a wszystkie zaplanowane działania w ramach projektów powinny być zrealizowane pomiędzy styczniem a czerwcem 2014. Fundusz Toyoty organizowany jest w formie partnerstwa trzech podmiotów. W przygotowaniu i realizacji projektów organizacjom pomagają studenci architektury krajobrazu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu. Fabryka Toyoty finansuje najlepsze pomysły. Fundacja Edukacji Europejskiej pełni rolę koordynatora funduszu.
- Poprzednie edycje konkursu udowadniają, że lokalnym organizacjom nie brakuje pomysłów na wykorzystanie środków, a i szansa na ich pozyskanie jest całkiem duża. Wciąż widzimy duże potrzeby w zakresie finansowania tego typu projektów w regionie wałbrzyskim. Potwierdzają to coroczne badania, które prowadzimy wśród lokalnej społeczności. Liczymy więc na nowe, ciekawe inicjatywy. - stwierdził Dariusz Banach, Dyrektor HR i Administracji w fabryce Toyoty w Wałbrzychu.

- Każda organizacja może skorzystać z konsultacji dotyczących zasad przygotowania wniosku i późniejszego rozliczenia – podkreśla Grzegorz Kruszyński z Fundacji Edukacji Europejskiej.

Dla wszystkich organizacji zainteresowanych udziałem w konkursie partnerzy Funduszu Toyoty organizują spotkanie informacyjne, które odbędzie się 2 października br. o godzinie 12.00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, przy ul. Zamkowej 4, w budynku B, sala Auditorium Novum. Tematami spotkania będą informacje o zasadach ubiegania się o dotację, przepisy budowlane i BHP związane z planowaniem i realizacją projektów. Ponadto w ramach spotkania omówione zostaną zasady prawidłowego dokumentowania realizacji projektu oraz rozliczenia wydatków z przyznanej dotacji oraz wkładu własnego. Na stronach: www.zielonywalbrzych.pl oraz www.fee.pl można zapoznać się z projektami realizowanymi w 2012 i 2013 roku.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zasypują szyb

Miasto broni strażników

Przychodnia "Krzysztof" przyjmuje zapisy

Zarząd z absolutorium

Promesy na sprzęt

O pakiecie w Wałbrzychu

Przyjedzie Duda

Zwiedzali Szczawno