Czytających: 5576

Wałbrzych: To przyszli mistrzowie pływaccy

Piątek, 7 czerwca 2019, 14:05
Aktualizacja: 14:11
W czwartek 6 czerwca 2019r. w Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ odbyły się III Mistrzostwa Powszechnej Nauki Pływania AQUA CHAMPION o Puchar Prezydenta Miasta Wałbrzycha dra Romana Szełemeja.

Do rywalizacji przystąpiło 6 szkół podstawowych, w sumie około 100 uczestników. W tym roku zawody podzielone zostały na dwa etapy. ETAP I składał się z 5 konkurencji, w których mogło wziąć udział maksymalnie 5 zawodników z każdej szkoły. Suma zdobytych punktów z tego etapu była doliczana do punktacji generalnej. ETAP II to 5 różnych sztafet (10x25m). Punktacja zależna była od liczby zgłoszonych szkół – najlepsza reprezentacja zdobyła 6 pkt za najlepszy czas w każdej ze sztafet, drugi czas 5 pkt, trzeci 4 itd.

Bezkonkurencyjna okazała się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, zdobywając tym samym Puchar Prezydenta Miasta dra Romana Szełemeja. Reprezentacja zdobyła 33 punkty, w czterech na pięć sztafet miała najlepsze czasy. II miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6, III PSP nr 15, IV PSP nr 21, V PSP nr 23, VI PSP nr 37.

Najlepsze cztery zespoły zostały nagrodzone pucharami, każda reprezentacja otrzymała pamiątkowy dyplom, natomiast wszyscy uczestnicy zawodów zostali nagrodzeni medalami i jednorazowymi kartami wstępu do Parku Wodnego AQUA ZDRÓJ.

Celem zawodów oprócz zapoznania dzieci z atmosferą zawodów pływackich i rywalizacją było także sprawdzenie swoich umiejętności, promowanie zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu oraz motywacja do dalszego rozwoju i doskonalenia umiejętności pływackich.