MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 26 maja
im. Filipa, Pauliny

To oferta warta rozważenia

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Sobota, 23 marca 2019, 9:42
Aktualizacja: Niedziela, 24 marca 2019, 8:52
Autor: red
Fot. red
W dniach 1, 8 i 15 marca 2019 roku odbyły się w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej–Curie w Szczawnie–Zdroju zajęcia pt. „Warsztaty chemiczne w niezwykłym laboratorium”.

Zaproszeni na nie zostali uczniowie kończący gimnazjum i młodzież ósmych klas szkoły podstawowej Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego wraz ze swoimi opiekunami. Odzew był ogromny. Chętnych było tak dużo, że oprócz przewidzianego jednego spotkania, musiano zaplanować dwa dodatkowe terminy. Nauczyciele uczący chemii w naszej szkole - Tomasz Jagodziński Dorota Starosta - przygotowali tematykę warsztatów obejmującą zakres podstawy programowej, ale nie zabrakło także emocji związanych z ciekawymi i spektakularnymi doświadczeniami chemicznymi. Nauczyciele prowadzący marcowe warsztaty dla ósmoklasistów i gimnazjalistów w ciekawy sposób zdradzali tajniki chemii, a uczniowie szkoły w profesjonalny sposób asystowali im w zmaganiach doświadczalnych.

Warte podkreślenia jest to, że Zespół Szkół Szczawnie- Zdroju posiada najlepszą w Wałbrzychu i jego regionie bazę dydaktyczną do nauki chemii, jesteśmy zatem bardzo dobrze przygotowani na otwarcie nowego kierunku - technik technologii chemicznej – klasy patronackiej Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych „Victoria”, natomiast ze względu na duże zainteresowanie warsztatami, dyrekcja szkoły podjęła decyzję o cykliczności zajęć, które są zarówno pożyteczne dla młodzieży kończącej szkołę podstawową, jak też stanowią reklamę naszej placówki o ponad siedemdziesięcioletniej tradycji.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Cztery placówki otwarte

Tunel w Szczawnie

Kupili laptopy dla ZS

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~żenua 23-03-2019 15:38
"oferta WARTA rozważenia" nędzny redaktorku, wracaj do szkoły lepiej:D
~Nauczyciel 23-03-2019 17:31
Warsztaty warte polecenia. Uczniowie mają możliwość zobaczenia na żywo wiele doświadczeń znajdujących się w podstawie programowej z chemii w szkole podstawowej i gimnazjum. SUPER. WIELKIE UKŁONY DLA P. DOROTY.
~Koleżanka 23-03-2019 19:48
Pani Dorota i tylko Pani Dorota... a Jagódka to Co? ...na dyrektora po raz drugi?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Referendum już 7 czerwca

Dostali przyłbice

Teatr cieni z WOK–iem

Wałbrzych Centrum

Komputery dla uczniów