MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

To Centrum ma już 5 lat

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 29 maja 2019, 12:34
Autor: red
Fot. organizatorzy
W piątek 24 maja w Hotelu Maria odbyły się uroczyste obchody 5–lecia działalności Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo–Wychowawczych w Wałbrzychu.

Pięć lat temu powstało Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych wraz z Domem Jedynka przy ul. Bema i Domem Dwójka przy ul. Witosa. Po 2,5 roku działalności w struktury Centrum zostały włączone kolejne cztery placówki i od tego czasu obsługuje ono sześć placówek opiekuńczo-wychowawczych. Każda z sześciu placówek może przyjąć 14 wychowanków. Obecnie najmłodsze dziecko ma 5 miesięcy, a najstarsza wychowanka 20 lat.
– W każdym z tych domów staramy się dzieciom stworzyć ciepły bezpieczny domowy klimat. Chociaż jest to bardzo trudne, bo mamy dwie placówki socjalizacyjne i aż cztery placówki socjalizacyjno-interwencyjne, gdzie rotacja dzieci jest bardzo duża. Pozwalam sobie porównać pracę w naszych placówkach do pracy Specjalistycznego Oddziału Ratunkowego – jesteśmy czynni całą dobę, nigdy nikomu nie odmawiamy pomocy, czy to w ciągu dnia czy też w środku nocy, kiedy Policja przywozi do nas dzieci po interwencji w ich domach - mówi Elżbieta Makowska, dyrektor Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.

Na uroczystości nie zabrakło również przemówień Poseł Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej, Wiceprezydent Sylwii Bielawskiej, radnych Rady Miejskiej Wałbrzycha, przedstawicieli miejskich instytucji, a także sponsorów, darczyńców i przyjaciół. Ogromne wrażenie na gościach zrobiła historia życia jednej z wychowanek placówki – 20-letniej Magdy. Dziewczyna otrzymała oklaski na stojąco. Zwieńczeniem jubileuszu była wspólna degustacja tortów.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ciekawy kierunek

Egzamin ósmoklasisty w PSP nr 15

Kolejne laptopy dla uczniów

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Pożegnanie "Jarzębinek"

Pieniądze na stadion

Popierają Dudę

Doposażają uczniów