MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

To był udany zlot motocyklowy

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 28 maja 2019, 8:29
Aktualizacja: 9:35
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
W minioną sobotę pasjonaci jednośladów wzięli udział w zorganizowanym przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz egzaminatorów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu „Zlocie motocyklowym”. Na placu manewrowym przy ul. Wysockiego 28 na uczestników czekały zajęcia teoretyczne oraz praktyczne.

Zlot otworzyli Wicewojewoda Dolnośląski - Kamil Zieliński, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu - Mariusz Szmiel, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu - nadkom. Rafał Siczek oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu - kom. Damian Gawron.

Następnie policjanci ruchu drogowego oraz egzaminatorzy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu przypomnieli wszystkim uczestnikom podstawowe zasady ruchu drogowego w zakresie jazdy motocyklami i motorowerami. Odbyła się również prelekcja z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym policjanci omówili zdarzenia z udziałem motocyklistów i to jak im zapobiegać. Posiadający uprawnienia ratownika medycznego funkcjonariusz prewencji wałbrzyskiej komendy przeprowadził natomiast pokaz udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych.

Punktem kulminacyjnym zlotu były zajęcia praktyczne związane z bezpiecznym panowaniem nad własnym motocyklem. Na placu manewrowym ochotnicy mogli wykonać podstawowe zadania obowiązujące na egzaminie państwowym na prawo jazdy w zakresie kategorii motocyklowych:
- jazda po łukach w kształcie cyfry „8”,
- slalom wolny,
- slalom szybki.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Most już otwarty

Inkubator do końca roku

Emerytura komendanta

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~~Bart 28-05-2019 19:11
F I L M ze zlotu: https://youtu.be/KhiEcg9qitk
~brawo 28-05-2019 21:44
naprawdę należy cieszyć się, że ze strony policji i wordu są takie akcje dla mieszkańców
~... 28-05-2019 22:26
Sezon na warzywa oficjalnie otwarty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oświetlenie budzi emocje

Nadal bez oświetlenia

Sobota w Jedlinie

Zmarł symbol Wałbrzycha

Zagospodarują dawną bibliotekę