MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Tir kampanii „Ciśnienie na życie” w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 18 lipca 2013, 6:25
Autor: organizatorzy
Fot. organizatorzy
Już dzisiaj na parkingu hipermarketu Real w Wałbrzychu przy ul. Kusocińskiego, w specjalnie przystosowanym Tirze będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi oraz zasięgnąć porad dotyczących profilaktyki schorzeń układu sercowo–naczyniowego, w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Ciśnienie na życie”. Wałbrzych to dwunaste z 40 miast na trasie przejazdu tira.

Prawidłowa wartość ciśnienia tętniczego powinna mieścić się w przedziale pomiędzy 120/80 - 139/89 milimetrów słupa rtęci (mm Hg). Wszelkie odchylenia od tych wskaźników wymagają konsultacji z lekarzem. Mieszkańcy Wałbrzycha będą mogli sprawdzić, czy problem nadciśnienia tętniczego dotyczy także ich. W specjalnie przystosowanym Tirze kampanii „Ciśnienie na życie”, ekipy doświadczonych pielęgniarek będą przeprowadzały pomiary ciśnienia tętniczego krwi wszystkim chętnym, którzy zgłoszą się na badanie.

-Mam nadzieję, że umożliwienie wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych pozwoli zachęcić do pomiarów ciśnienia te osoby, które na co dzień nie sprawdzają stanu swojego układu krążenia, ponieważ najczęściej nie mają na to czasu – czasu dla siebie i swojego serca. A to właśnie regularne pomiary ciśnienia krwi są podstawą prawidłowej kontroli i leczenia nadciśnienia tętniczego, a także szansą uniknięcia ciężkich powikłań, jakimi są tętniaki aorty, udary czy zawał serca – zauważa prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, opiekun merytoryczny kampanii „Ciśnienie na życie”.

Akcja ma na celu przekonanie Polaków do potrzeby dbania o swoje zdrowie, szczególnie w kontekście zdarzeń kardiologicznych. Z danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika bowiem, że choroby układu naczyniowo-sercowego odpowiadają za 48% zgonów w Polsce. Każdego dnia z powodu tych schorzeń umiera w naszym kraju prawie 500 osób.

Warto pamiętać, że każdy wykonany pomiar ciśnienia krwi w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Ciśnienie na życie” to złotówka przekazana przez sponsora na rzecz Kliniki Zdrowego Serca w Zabrzu!

Więcej informacji na stronie www.cisnienienazycie.pl

Pomiary ciśnienia będą odbywać się na parkingu hipermarketu Real przy ul. Kusocińskiego, w specjalnie zaprojektowanym Tirze kampanii „Ciśnienie na życie”. Pomiaru można dokonać dzisiaj - 18 lipca, od godziny 10:00 do 18:00.

Czytaj również

Przelew dla Wałbrzycha

Zabrzmiał blues

Tokarczuk nie chce tytułu

Nowy inwestor

Stara Kopalnia zaprasza

Odebrali Lunę

Kibice chcą remontu

Problemy Aqua Zdroju