MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Teren, gdzie ma stać „złoty pociąg”, został zabezpieczony

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 3 września 2015, 6:30
Autor: opr. PAW
Fot. red
Nie można swobodnie dostać się już na teren kolejowy między 61. a 65. kilometrem trasy kolejowej Wrocław – Wałbrzych.

Teren ten, gdzie być może stoi tajemniczy „złoty pociąg” z czasów II wojny światowej, został wreszcie zabezpieczony. Liczne informacje o zlokalizowaniu pancernego pociągu, który mógł przewozić pokaźne ilości złota, spowodowały prawdziwy najazd „poszukiwaczy skarbów” w rejonie Szczawienka. Efektem tej sytuacji było zaprószenie ognia i groźny pożar lasu. 31 sierpnia ponownie wprowadzono, odwołany kilka dni wcześniej, zakaz wstępu do lasu. Dodatkowo cały teren przyległy do linii kolejowej ze Świebodzic do Wałbrzycha, na odcinku gdzie może być zlokalizowany wlot do tunelu, został zabezpieczony przez straż miejską, policję, straż leśną i straż ochrony kolei. Osoby, które mimo zakazu wejdą na tereny leśne, torowiska, będą usiłowały kopać doły na gruntach leśnych, powinny liczyć się z surowymi karami.

W weekend w Zamku Książ dało się zauważyć wzmożony ruch i zdecydowanie większą niż zazwyczaj liczbę turystów. Większość z nich nie kryje, że przyjechała do Wałbrzycha właśnie w związku z informacjami o „złotym pociągu”. Jeszcze w sobotę i niedzielę tłumy osób spacerowały w okolicach 65 kilometra trasy kolejowej. Zainteresowanie jest ogromne, o czym świadczą również ekipy telewizyjne z całego świata, które relacjonują to, co dzieje się w Wałbrzychu.

Czytaj również

Pójdą na Jasną Górę

Zabytki na deptaku

Zagospodarowali szczyt

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Dell 3-09-2015 18:59
Ta cała otoczka związana z niby istniejącym pociągiem staje się już męcząca. A te przygotowania w celu jego odnalezienia idą w ślamazarnym tempie. Nie wiem na co oni tyle czekają, zamiast ruszyć w teren i zacząć w poszukiwaniu pociągu, to wystawili sobie ochronę do pilnowania terenu. Może myślą że pociąg sam się wynurzy nas powierzchnią ziemi.
~krzys 4-09-2015 6:17
Stoi w tunelu lokomotywa cała ze złota i pot z niej spływa tłusta oliwa stoi i dyszy, dmucha i bucha ... Ps. To jest Polska brak decyzji spychologia niepojęta gra z niby odkryciem. Skoro niby odkrywcy mają dowody na istnienie pociągu i ponadto wykonali pomiary georadarowe to powinni z władzami powtórzyć te badania tym samym sprzętem albo lepszym i wywiercić parę otworów tj do ujęć wody albo badania gruntów i wpóścić kamerę a tak będzie to trwało z pół roku bo powiedzą że zima itp ale nie ma co się dziwić jak popatrzy się na budowę i remont dróg (tzw obwodnica wschodnia opóźnienie 9 mcy a zachodnia budowana już 20 lat)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podziękowali za pomoc

Petycja do prezydenta

Duda wygrał tylko w Czarnym Borze

Plac do odnowy

Dobrana para...