MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Tenisiści ziemni przywitali wiosnę

Wiadomości: Szczawno Zdrój
Środa, 24 kwietnia 2013, 13:29
Aktualizacja: 13:29
Autor: PAW
Fot. użyczone
Na szczawieńskich kortach odbył się turniej dla dzieci i młodzieży pod nazwą Przywitanie Wiosny.

Wiosnę ostatecznie udało się godnie przywitać rozgrywając część spotkań na kortach otwartych, co jeszcze nie tak dawno wydawało się niemożliwe.

Rywalizacja podzielona został na dwa dni. W sobotę rakiety skrzyżowały młodsze kategorie wiekowe, które rywalizowały na małe pole (kat. niebieska i czerwona) 6,7 i 8-latki oraz w kategorii pomarańczowej na 3/4 kortu tenisowego.

W rywalizacji najmłodszych najlepsza okazała się Klaudia Owcarz, która wyprzedziła Filipa Kosińskiego (2. miejsce), Mikołaja Chrząszcza (3. miejsce) oraz Mikołaja Huszczo (4. miejsce). Warto wspomnieć, iż rywalizacja w tej kategorii była na tyle zacięta, że o kolejności zawodników musiały decydować małe punkty.

W kolejnej grupie czerwonej triumfował Kamil Pawlak, który pokonał w finale Tymka Dudę, choć na wyróżnienie zasłużyli również Oskar Bradel oraz Laura Sawulczyk. W rywalizacji “pomarańczowych” w grupie pierwszej najlepsza okazała się Weronika Batóg, a w grupie drugiej Wiktoria Lorenc. W niedzielnej rywalizacji starszaków udany rewanż za poprzednie zmagania wzięła Magdalena Chrząszcz, która zwyciężyła w grupie pierwszej, a w grupie drugiej triumfował Sebastian Stalka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Roland Szczawno

Mogli zrywać czy też nie?

Turniej tenisa

Akcja zakończona

Duda w Wałbrzychu

Idol wznawia rywalizację

Talenty odnalezione

Miasto broni strażników