Czytających: 5430

Szczawno-Zdrój: Tenisiści nie zawiedli

Niedziela, 14 stycznia 2024, 12:19
Aktualizacja: 12:22
Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy KT Szczawno Zdrój podczas Halowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w minionym tygodniu.

W Śląskim Centrum Tenisa w Pszczyniem gdzie rywalizowali juniorzy, dwa medale wywalczył Filip Kosiński. W deblu Filip grając w parze z zaprzyjaźnionym Leonem Zaorskim zostali Mistrzami Polski U18, co dla Filipa było obroną tytułu, który zdobył już jako 16 latek w roku 2023. W singlu Filip do meczu finałowego dotarł bez straty seta, a w walce o tytuł po wygraniu pierwszego seta 6-3, doznał bolesnej kontuzji pleców i ostatecznie został V-ce Mistrzem Polski U18. W tym samym czasie w Bielsku Białej walkę o medale toczyły Skrzaty U12. Tutaj popis dał młodszy z braci Kosińskich - Kajetan, który będąc rocznikiem młodszym został deblowym Mistrzem Polski U12. Kajtek grał w parze z Danielem Kwietniem z Radomia, z którym przyszło mu również rywalizować w ćwierćfinale zmagań singlowych. Po zaciętym meczu triumfował Daniel, który ostatecznie zdobył tytuł Mistrzowski.