Czytających: 6010

Szczawno Zdrój: Tenis10 na szczawieńskich kortach

Poniedziałek, 18 stycznia 2016, 15:09
Aktualizacja: 15:09
W miniony weekend na szczawieńskich kortach rozegrano turniej z cyklu Tenis10 w kategorii zielonej do lat 10.

W tej formule rywalizacja toczyła się na pełnowymiarowym korcie systemem pucharowym, a osoby które przegrały swoje mecze pierwszej rundy, rozgrywały turniej pocieszenia.

Na starcie zameldowali się zawodnicy z Wielkopolski, Śląska oraz Dolnego Śląska. W turnieju dziewcząt triumfowała Nika Hurkacz (Wrocław), która w finale pokonała Oliwię Jędrzejak (Ostrów Wielkopolski) 6/3. Trzecie miejsce wywalczyła Emma Palus (Wrocław). W turnieju pocieszenia najlepsza była Klaudia Owcarz (Szczawno Zdrój), która pokonała Aleksandrę Mrzygłód (Dzierżoniów).

W turnieju chłopców na najwyższym stopniu podium stanął najmłodszy z całego turnieju Filip Kosiński (Szczawno Zdrój), który w ścisłym finale pokonał Kornela Kolka (Jelenia Góra) 6/4. Trzecie miejsce wywalczył Dawid Okopniak (Szczawno Zdrój), który w meczu o najniższy stopień podium pokonał Jakuba Ostaszkiewicza (Wrocław) 6/4. W turnieju pocieszenia triumfował Konrad Bator (Polanica Zdrój).