Czytających: 4954

Szczawno Zdrój: Tenis na szczawieńskich kortach

Poniedziałek, 13 maja 2013, 14:51
Aktualizacja: 14:52
11–12 maja na szczawieńskich kortach odbył się kolejny turniej dla dzieci i młodzieży. Zawody te tradycyjnie już zostały podzielony na kilka grup w zależności od wieku oraz poziomu zaawansowania.

W sobotę na kort wyszli przedstawiciele grupy pomarańczowej, a więc zawodnicy, którzy rywalizują na 3/4 kortu. Zawody odbyły się w dwóch podgrupach, a rywalizacja mimo niesprzyjającej aury (cały czas siąpił deszcz), odbywała się na trzech kortach. W zawodach wystąpili tylko zawodnicy MKS Szczawno Zdrój. W grupie pierwszej bezkonkurencyjny okazał się Bartek Feledyn, który zameldował się na najwyższym stopniu podium z kompletem zwycięstw. Na drugim miejscu w tej grupie uplasował się Kacper Błaszak, a na trzecim Michał Chabab.

W drugiej grupie najlepszym zawodnikiem okazał się Mikołaj Kuchta przed Zosią Wróbel i Kamilem Pawlakiem. Początkowo również na sobotę planowane były zmagania „starszaków” na duże pola, ale z powodu deszczu przesunięte zostały na następny weekend. Niedziela to dzień zmagań kategorii czerwonej i niebieskiej, a na starcie zameldowali się zawodnicy ze Szczawna, Jeleniej Góry, Legnicy i Wałbrzycha. W młodszej kategorii niebieskiej (6-7 lat) najlepszy okazał się mieszkaniec Jeleniej Góry Kornel Kolek przed Klaudią Owcarz z MKS Szczawno Zdrój i Mateuszem Sławińskim z MKS Szczawno Zdrój. W kategorii czerwonej (8 lat) triumfował zawodnik z Legnicy Gabryś Wójcicki, który wyprzedził Kornelię Ejsmont z Wałbrzycha oraz Kamila Pawlaka z MKS Szczawno Zdrój.