Czytających: 4193

Kostrzyn: Tejchman ponownie niepokonany!

Wtorek, 23 marca 2010, 11:06
Aktualizacja: 11:56
Dawid Tejchman wygrał Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów w Zapasach w Stylu Klasycznym, które w miniony weekend odbyły się w Kostrzynie. Zawodnik Zagłębia Wałbrzych w finale pokonał Mateusza Bernatka z AKS–u Piotrków Trybunalski.

Tym razem w wadze do 58 kilogramów walczyło tylko 11 zawodników, ale to nie umniejsza kolejnego sukcesu młodego reprezentanta zielono-czarnych. Wałbrzyszanin po raz kolejny udowodnił, że w swojej kategorii wagowej nie ma sobie równych.

Podczas imprezy bardzo dobrze wypadli także dwaj inni reprezentanci wałbrzyskiego klubu. Amadeusz Walczak w wadze do 54 kilogramów wywalczył brązowy medal, przegrywając jedynie z Litwinem Rutenisem Uginciusem oraz Andrei Pikuza z Białorusi. Brąz zdobył także Ernest Mickiewicz w kategorii 43 kg. W niej bezkonkurencyjny okazał się Czech Petr Zacharias. Drugi był Damian Drozdek z Agrosu Żary.