I-liga koszykarzy: Tęgie lanie od Sportino

Sobota, 19 lutego 2011, 22:56
Aktualizacja: 22:57
Autor: MDvR
Koszykarze Górnika Wałbrzych zapisali na swoim koncie siedemnastą porażkę w tegorocznych rozgrywkach I–ligi koszykarzy. Tym razem biało–niebiescy ulegli przed własną publicznością ekipie Sportino Inowrocław 71:98. Decydująca dla losów pojedynku okazała się druga kwarta przegrana przez wałbrzyszan 7:33.

Początek pojedynku był bardzo wyrównany, obie ekip grały kosz za kosz. Przez większą część pierwszej kwarty na minimalnym prowadzeniu znajdował się Górnik, jednak ostatecznie po 10 minutach na tablicy wyników było 20:22. O drugiej kwarcie wystarczyłoby tylko wspomnieć, bo sam wynik – 7:33 mówi wszystko. Górnicy grali katastrofalnie w obronie, do tego razili też nieskutecznością w ataku. Na przerwę koszykarze obu zespołów schodzili przy wyniku 27:55.

Po zmianie stron ambitnie walczący wałbrzyszanie próbowali dojść rywali pomimo bardzo dużej straty. Odrobili kilka „oczek”, jednak w drugiej części trzeciej odsłony znów w nasze szeregi wkradła się nerwowość i ostatecznie wygraliśmy tą ćwiartkę jedynie 25:24. Przed finałową „dziesiątką” obie ekipy wiedziały, jakim wynikiem zakończy się ta konfrontacja, rywale nie forsowali tempa pewnie dowożąc przekonujące zwycięstwo do ostatniej syreny. Sportino wygrało w Wałbrzychu z Górnikiem 98:71. Naszym katem okazał się najskuteczniejszy koszykarz inowrocławian w tym sezonie Aleksander Lichodzijewski, zdobywca 21 punktów, 18 „oczek” na świetnej skuteczności (70% celnych rzutów z gry) dołożył Wojciech Żurawski. W naszych szeregach najlepiej punktowali: Marcin Wróbel oraz Łukasz Muszyński – po 15.

Górnik Wałbrzych – Sportino Inowrocław 71:98 (20:22, 7:33, 25:24, 19:19)

Górnik: Wróbel (15), Muszyński (15), Kowalski (8), Kietliński (8), Stochmiałek (8), Nitsche (7), Józefowicz (6), Pieloch (4), Grzywa, Ratajczak

Sportino: Lichodzijewski (21), Żurawski (18), Piotrkiewicz (13), Sulowski (13), Żytko (11), Jakóbczyk (6), Mowlik (5), Wierzbicki (5), Grod (4), Kus (2)