MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

"Teatralna Sztukateria" w Dramatycznym

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 4 września 2013, 13:23
Aktualizacja: Piątek, 6 września 2013, 9:57
Autor: Michalina
Fot. Michalina
Kolejny dzień pierwszego tygodnia września to także kolejny dzień projektu "COOLturalny Wałbrzych". We wtorek, 3 września, o godzinie 17, na Białym Kamieniu odbył się pokaz Zespołu Pieśni i Tańca "Wałbrzych" pod tytułem "Aktywność artystyczna ZPiT "Wałbrzych" wymierną wartością wychowania młodego pokolenia". Natomiast o godzinie 19, w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego miało miejsce wyjątkowe wydarzenie dla miłośników teatru pozwalające poznać pracę teatru od kuchni– "Teatralna Sztukateria".

Pierwszą atrakcją podczas spotkania była możliwość obejrzenia próby grupy młodzieżowej Trzeci Teatr prowadzonej przez Grzegorza Stawiaka- początkujący aktorzy zagrali spektakl będący połączeniem dramatów Antoniego Czechowa pod tytułem "Ćwiczenia z Czechowa". Próba pokazała talent zespołu Trzeciego Teatru i stanowiła zaproszenie do uczestniczenia w ich regularnych zajęciach.

Później przyszła pora na zwiedzanie Teatru Dramatycznego od kulis. Kierownik techniczny teatru Roman Bernat opowiedział o zmianach w teatrze, efektach remontu- uczestnicy spotkania obejrzeli pokaz multimedialny na nowym projektorze ukazujący nowoczesność i zaawansowanie techniczne wałbrzyskiego teatru. Dalej grupa ruszyła na wycieczkę po teatralnych korytarzach- zwiedzili oni między innymi garderoby, charakteryzatornię, magazyn kostiumowy, czy kabiny akustyka i elektryka.

Na koniec przygotowana została niespodzianka dla widzów- sesja zdjęciowa w teatralnych kostiumach. Najbardziej oryginalne i wyraziste stroje zostały przyniesione z magazynu i udostępnione uczestnikom- każdy mógł przymierzyć kostium, a następnie sfotografować się w pontonie lub na królewskim tronie. Przy wyjściu z teatru wręczane były upominki z okazji jubileuszu teatru- torby zrobione z dawnych banerów, w których znajdowały się archiwalne programy teatralne.

Wtorkowa „Teatralna Sztukateria” z pewnością dała uczestnikom inne spojrzenia na teatr i odkryła związanie z nim tajemnice.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ruszyły próby

Projekt warty polecenia

Wraca stand–up

Miasto broni strażników

Szełemej w Chwaliszowie

Wystawa fotograficzna

Lato w żłobku

Przyjedzie Duda