MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Teatr z punktu „A” do punktu „B”, czyli Teatr relacji Wałbrzych MIASTO – Wałbrzych GŁÓWNY

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 1 października 2011, 8:03
Aktualizacja: 8:04
Autor: karol
Fot. Paweł Kułakowski
Zakończono działania w ramach XII Dni Dramaturgii, których organizatorem już od ośmiu lat jest Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Spotkaliśmy się na dworcu, razem wsiedliśmy do pociągu, pojechaliśmy w jednym kierunku… tak zaczęła się nasza przygoda z teatrem w ramach tegorocznych Dni Dramaturgii. Zawiadowca stacji TEATR WAŁBRZYCH – Sebastian Majewski zabrał nas w eksperymentalną, młodopolską podróż wraz z „Oziminą” Wacława Berenta. Droga trwała dość długo, bo aż trzy dni, w trakcie których spacerowaliśmy po „artystycznych salonach” Dworca GŁÓWNEGO…

Poddasze – niesamowita, tajemnicza, intymna przestrzeń, w której - dosłownie - uczestniczyliśmy w przewrotnie zatytułowanej prezentacji „Orgiami”. Jej sprawcami byli Tomasz Węgorzewski - reżyser, Michał Zdunik - autor tekstu oraz Dorota Nawrot - odpowiedzialna za scenografię. To interaktywny projekt, utrzymany w onirycznym klimacie jesieni.

Parter – klaustrofobiczny w znaczeniu przestrzeni, jak i samej realizacji estetycznie przerysowanej, sięgającej do filmów Pedro Almodovara. To prowokacyjny „Sen srebrny oziminy” autorstwa Tomka Jękota, w reżyserii Pawła Świątka.

I piętro – przestrzennie podczas „Procesu berentyzacji” Eweliny Marciniak i Michała Buszkiewicza.

Reasumując… XII Dni Dramaturgii to nie tylko towarzystwo „Oziminy” Berenta, ale również odwołania do mitu Dionizosa, Demeter i Persefony, jak również liczne aluzje do literackich traktatów, takich jak: „Lalka” Prusa czy „Wesele” Wyspiańskiego.

Czytaj również

Kamieniecka oddana

Warto obejrzeć

Obchodzili rocznicę

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~gg 1-10-2011 12:58
Pomóżcie w głosowaniu na powstanie nowoczesnego placu zabaw w Wałbrzychu!! Musimy głosowac jeszcze przez miesiąc. Mamy duże szanse!! WSZYSTKO ZALEŻY OD NAS!!. http://100latnivea.pl/glosowanie/plac/918
~polewacz 2-10-2011 20:41
Przeczytałem tę wiadomość i nadal nie wiem, co się działo na Dniach Dramaturgii. Może autor tekstu postarałby się nieco bardziej i zadbał o spójność (czyli o sens!) tekstu? Nie wystarczy napisać kilku niezwiązanych ze sobą zdań, aby tekst był interesujący!
~polewacz 2-10-2011 22:33
Przeczytałem tę wiadomość i nadal nie wiem, co się działo na Dniach Dramaturgii. Może autor tekstu postarałby się nieco bardziej i zadbał o spójność (czyli o sens!) tekstu? Nie wystarczy napisać kilku niezwiązanych ze sobą zdań, aby tekst był interesujący!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zrezygnujcie z plastiku!

Spektakl "Dzień Walentego"

Wyjątkowa wystawa

Niepewny los basenu

Nietuzinkowa postać