MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Teatr Dramatyczny z dofinansowaniem

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 20 marca 2015, 12:33
Aktualizacja: 12:34
Autor: red
Fot. red
Zarząd województwa podjął decyzję o przekazaniu dolnośląskim instytucjom i organizacjom kultury prawie 4,3 mln złotych pozyskanych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach refundacji części kosztów remontu Pawilonu Czterech Kopuł. Wśród instytucji, które otrzymają dofinansowanie jest wałbrzyski Teatr Dramatyczny.

Otrzymane z ministerstwa dodatkowe środki zarząd województwa rozdysponował na bieżące działania i projekty kulturalne realizowane na Dolnym Śląsku. Największe wsparcie uzyskało Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Przekazane instytucji 1,1 mln złotych wydane zostaną na wyposażenie przestrzeni wystawienniczych w Pawilonie Czterech Kopuł.

Większość pozyskanych środków, czyli około 2,3 mln złotych, przeznaczono na wkład samorządu do realizacji 38 projektów dofinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programów operacyjnych Narodowej Strategii Kultury.

Decyzją zarządu województwa Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze otrzyma ponad 200 tys. zł, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy i Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu – po 300 tys. zł, Opera Wrocławska – 390 tys. złotych, a Narodowe Forum Muzyki – ponad 400 tys. zł. Nie zapomniano też o mniejszych miejscowościach. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju dostanie z budżetu województwa dotację w wysokości 100 tys. zł, m.in. na rozbudowę kolekcji.
- W listopadzie zapewniałem, że podejmiemy wszelkie starania, aby przywrócić finansowanie dolnośląskiej kultury na poziomie 100% z poprzedniego roku, przeznaczając na ten cel niezaplanowane wolne środki w budżecie województwa. I tak się sukcesywnie dzieje - skomentował decyzję zarządu Cezary Przybylski, marszałek województwa.

Dzięki dodatkowym funduszom członkowie zarządu zadecydowali również o wznowieniu finansowania Dolnośląskiego Konkursu Filmowego oraz o udzieleniu wsparcia projektom „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” oraz „Studio Wschód”, realizowanym przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu we współpracy z TVP Wrocław.

Czytaj również

Maski zamiast diety

Dwa nowe przypadki

Czy Wałbrzych ma Talent?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Woland 20-03-2015 12:54
I dobrze! Na gacie dla aktorów też dali? Bo jak kiedyś byłem w teatrze, to trupa latała PO scenie z gołymi tyłkami! Taka była bida!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miasto funkcjonuje normalnie

Lokalna tarcza

Kolejny projekt WOK–u

Dolniak w innym terminie

Bluesowy Wałbrzych