MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Teatr Dramatyczny i Zamek Książ odnowione dzięki unijnym funduszom

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 12 grudnia 2012, 10:41
Aktualizacja: 13:54
Autor: PAW
Fot. PAW
Wczoraj w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym odbyła się konferencja prasowa poświęcona inwestycjom zrealizowanym w ostatnim czasie na Dolnym Śląsku, przy udziale funduszy unijnych, za pośrednictwem Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

W konferencji uczestniczył członek zarządu województwa dolnośląskiego dr Jerzy Tutaj.
- Wałbrzych jest dobrym przykładem, jak można skutecznie wykorzystywać środki z RPO – mówi Jerzy Tutaj. - Te inwestycje pozwalają nam pokazać, że zmienia się nie tylko Wrocław, ale też inne miasta i miasteczka na Dolnym Śląsku.

Jednym z najważniejszych tematów spotkania było zakończenie realizacji projektu ,,Przebudowa i modernizacja III piętra na cele wystawiennicze i konferencyjne – Centrum Kongresowo-Kulturalne Zamek Książ”. Inwestycja kosztowała ponad 13 mln zł, z tego dofinansowanie UE wyniosło prawie 7 mln zł.
- Przed 10 laty Zamek Książ wyglądał inaczej i należy się cieszyć, że obecnie naprawdę jest powodem do dumy – mówi Jerzy Tutaj. - W piątek nastąpi otwarcie III piętra. To dla Wałbrzycha wielkie wydarzenie. By Zamek Książ odzyskał blask i urok potrzebna była cierpliwość i determinacja i dzięki tym cechom udało nam się go zmodernizować i spowodować, że zyskał na atrakcyjności.

Danuta Marosz, dyrektor wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego, pochwaliła się efektami prac, jakie wykonano w Teatrze w latach 2007-2011.
- Obiekt został poddany gruntownej renowacji. Przed 2007 rokiem nasza sutuacja wyglądała znacznie gorzej, bowiem Teatr znajdował się w złym stanie technicznym – mówi Danuta Marosz. - Były to 4 lata pracy na żywym organizmie, bowiem remonty były prowadzone, ale my nie przestaliśmy prezentować kolejnych spektakli dla wałbrzyszan.

Oczywiście dyrekcja Teatru ma już kolejne plany związane z dalszą modernizacją Teatru i jego bezpośredniego otoczenia. Mowa głównie o remoncie dróg dojazdowych do Teatru oraz o odnowieniu dziedzińca Teatru.

Czytaj również

Schronisko w wakacje

Miasto broni strażników

Przyjedzie Duda

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~anna 12-12-2012 12:38
moze niech się wezmą za porządne spektakle

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trzaskowski zdobył Wałbrzych

Drzewa za frekwencję

Wakacje z OSiR–em

Duda wygrał tylko w Czarnym Borze

Remontują Kopernika