MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 4 czerwca
im. Franciszka, Karola

Szykuje się kolejna manifestacja

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 22 kwietnia 2016, 7:27
Aktualizacja: 8:01
Autor: red
Fot. organizatorzy
W ubiegłym tygodniu na placu Teatralnym manifestację przeprowadzili zwolennicy KOD–u. Na najbliższą sobotę swój manifest zapowiadają Ruch Kontroli Wyborów i Gazeta Polska.

„Jako przedstawiciele patriotycznych środowisk ziemi wałbrzyskiej stanowczo sprzeciwiamy się przypadkom kwestionowania legitymacji do sprawowania władzy przez demokratycznie wybrany rząd Rzeczypospolitej Polskiej. Naród w wyborach zdecydował o zmianach, które powierzył Prawu i Sprawiedliwości oraz wyłonionemu przez Sejm rządowi pani premier Beaty Szydło. Bezpodstawne podważanie decyzji wyborczej Polaków godzi w fundamenty ustroju demokratycznego i obliczone jest na destabilizację sytuacji politycznej w kraju.

Zapowiedziane i wprowadzane już zmiany służyć mają wsparciu sytuacji ekonomicznej zwykłych Polaków, co wiąże się często z ograniczeniem zysków uprzywilejowanych dotąd grup interesów zarówno krajowych jak i zagranicznych. Nie godzimy się na ingerencję obcych polityków w wewnętrzne sprawy Polski i apelujemy do wszystkich działaczy Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Komitetu Obrony Demokracji oraz innych opozycyjnych ugrupowań aby powstrzymali się od szkodzenia Rzeczpospolitej poprzez wspieranie godzących w Polskę rezolucji instytucji europejskich. Przypominamy, że każdy poseł ślubuje m.in. że będzie „strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli”. To polski parlament jest miejscem kształtowania naszego prawa, nie zaś gabinety polityczne w obcych krajach.

Dzisiaj stoimy w obliczu nowych wyzwań. Chcemy Polski silnej, demokratycznej, narodowej i katolickiej. Domagamy się wzmocnienia instytucji naszego państwa, gwarantujących pełne swobody obywatelskie i poczucie, że jesteśmy gospodarzami we własnym kraju. Sprzeciwiamy się narzucaniu Polsce arbitralnych, niedemokratycznych decyzji przywódców innych państw w tym dotyczących przyjmowania tzw. „uchodźców”. Oczekujemy wsparcia dla wojska polskiego, straży granicznej i służb porządkowych w obliczu zagrożenia terrorystycznego, które narasta w Europie.

Nie ulękniemy się zawoalowanych i otwartych gróźb płynących z zagranicy i co szczególnie bolesne również z naszego kraju. Jesteśmy zdeterminowani wspierać i przeprowadzić zmiany, które zapewnią pomyślność Polski i Polaków. Od wszystkich rodaków, w szczególności polityków, oczekujemy włączenia się w dobrą zmianę. Dyskutujmy, spierajmy się i wypracowujmy najlepsze rozwiązania z poszanowaniem demokracji, zasad parlamentaryzmu i siebie nawzajem. Niech żyje Polska!”

ORGANIZATORZY : RUCH KONTROLI WYBORÓW I KLUB GAZETY POLSKIEJ

Czytaj również

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Ulga za bioodpady

Napadł na nastolatka

Komentarze (32) Dodaj komentarz

~obłuda 21-04-2016 14:51
naród nie dał legitymacji władzy do łamania prawa!!!!!!!!!
~cris 21-04-2016 15:09
a co Ty wiesz o prawie?Zostaw te kwestie prawnikom i pozwól spokojnie rządzić POLSKIEMU RZĄDOWI.Pozdrawiam.
57jurand 21-04-2016 15:11
,,Jesteśmy zdeterminowani wspierać i przeprowadzać zmiany'' i oświadczamy ; brzydzimy się waszymi dziadowskimi ejro ,już więcej ich nie chcemy .Nam wystarczy złoty. Na jakiego grzyba nam Wspólna Europa , a won z nią.Czyż nie tak powinni manifestować ,,GazetoPolacy?
~Ahmed 21-04-2016 15:33
A komuchy same sobie dały legitymacjię!
~Mohamet 21-04-2016 16:16
A krzyżowcom to kto niby dał władzę? może ona od Boga pochodzi?
~KOPK 21-04-2016 16:19
Inicjatywa fajna ale nazwa ruchu powinna brzmieć Komitet obrony przed KODem. Byłoby bardziej czytelne i rozpoznawalne!
~do cris 21-04-2016 17:24
Prawnicy, nawet ci najwyżsi są głusi i łamią prawo! Nie mieszaj się lepiej do polityki! Posprzątałaś już plebanie?
~ktos 21-04-2016 20:27
„strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli”. Pytanko - czy przedstawiciele Watykanu działają dla dobra naszej ojczyzny czy swego pracodawcy? Tak tylko pytam
~jur 21-04-2016 22:09
Pisiory wychodzą na ulicę..ciekawe czego się boją?? skoro rząd dobrze rządzi to po co ich wspierać...hehe
~ 21-04-2016 23:29
plebanie ona nie sprzata, ona sprzata balkon
~Jerzy Jacek Pilchowski 22-04-2016 0:50
~KOPK: W tym co pan napisal jest pewna logika. Komunistów i złodzieji jest w Polsce (ciągle jeszcze) dużo i stanowią poważną siłę. Malo tego, istnieje pewne prawdopodobieństow, że uda się im odsunąć PiS od władzy. Nastąpi wtedy cofnięcie 500+, pozostawiony zostanie wyższy wiek emerytalny, najniższa stawka za godzinę pracy nie zostanie podniesiona, itd. Jednym zdaniem "europejczycy" będa zasówać dalej za afrykańskie wynagrodzenie. Dla niektórych będzie to oczywiście "żyć nie umierać". Na przykład, pan prezydent Szełemej będzie mógł zrealizować ważny postulat społeczny jakim jest podniesienie jego wynagrodzenia za pracę w szpitalu na 1/4 etatu do kwoty 500,000 zł.
~PIT-66 22-04-2016 7:21
Czy mandat Narodu dotyczył też głosowania na dwie ręce? Jeśli fałszują głosowania, to może sfałszowane były też wybory? Następne będą sfałszowanie na pewno. (A w powiecie wałbrzyskim PiS zajął w wyborach dopiero trzecie miejsce).
~PIT-66 22-04-2016 7:24
Czy mandat Narodu dotyczył też głosowania na dwie ręce? Jeśli fałszują głosowania, to może sfałszowane były też wybory? Następne będą sfałszowanie na pewno. (A w powiecie wałbrzyskim PiS zajął w wyborach dopiero trzecie miejsce).
~ 22-04-2016 7:45
Ten co krytykuje crisa ....:) też się nie mieszaj do polityki bo wypowiedzi pajaców jest aż nadto. Każda komentarz popierający polski rząd pochodzi od zagorzałych katolików ??? Sprzątanie plebanii, słuchanie radia Maryja, chodzenie do kościoła...tylko tyle potrafisz wymyślić imbecylu?:) Jeżeli w tych wszystkich manifestacjach uczestniczą ludzie twojego pokroju to współczuję organizatorom.
~Asban 22-04-2016 8:04
o ....... znowu wyjda sie POcieszac na ulicy...
~nosferatu 22-04-2016 9:01
No nie wiem. W kraju prawdziwych patryiotów, wspaniałych Polaków i oddanych katolików, każdy kto poddaje krytyce jedyną, prawdziwą i dobrą władzę musi być szalony, albo opłacany przez Niemców, Żydów, masonów i z pewnością Wowkę Putina. Myślenie kartofla vel buraka, czyli wyznawcy dobrej zmiany. Agresję i nienawiść do każdej formy sprzeciwu w stosunku do władzy, która łamie prawo powoduje jedno, jedyne uczucie - strach. Albowiem, raz dana władza nie jest wieczna, ale może i w tym przypadku z pewnością będzie - ostatnia. Tak czy owak, popieram wszystko co nie popiera PiS.
~v7 22-04-2016 9:17
PiS według komentujących, to kościół. To przypominam, że Tusk aby się społeczeństwu przypodobać, wziął ślub kościelny a Komorowski uczestniczył na wszystkich mszach, gdzie były kamery. Miller i Kwaśniewski też byli w kościołach widywani. Palikot wydawał pismo katolickie itd.itp. PO-PSL milionami kasa na bzdury szła i było ok. Jak ktoś na kościół da, to przestępstwo. Przyjadą muzułmanie, postawią meczety, wprowadzą szariat, to zobaczymy. Lewactwo wciska ludziom, że żyją w zaściankowej Polsce i pod pozorem walki ze złem wprowadzą eutanazję, seks z 11latką(iem) zabieranie dzieci za klapsa, po to żeby oddać dziecko homoseksualistom. Postępowy świat, cudak na cudaku ......
~oko 22-04-2016 10:58
No!!! Nareszcie specjaliści od PR z PiS ruszyli dupy i zaczęli przeciwdziałać "spindoktorompożalsiębożezPO". Dla mnie ...Politologa... ciekawy materiał badawczy... Żal tylko, że PO i PiS Polskę mają w dupach !!! Czyli kontynuują "polskie tradycje", których efektem były rozbiory, okupacja... i utrata niepodległości... "Hej!!!, kto Polak na bagnety!!!... przeciwko Polakowi... Polacy!!!=Naród niezasługujący na niepodległość!!!
~ 22-04-2016 11:28
zmienily sie wladze mielismy pojsc w lepszym kierunku, a jak narazie nic z tego nie wynika. Zarzucano poprzednikom kolesiostwo jesli chodzi o zmany stanowisk, a dzis jak to wyglada dokladnie tak samo zwalnia sie poprzednikow i nie ma konkursow tylko ustwaia sie swoimi bo naleza do jedynej slusznej opcji. 500 plus chwileczke nie opowiadajacie jak to ten rzad cacy bo to nie z wlasnych pieniedzy placi tylko naszych nas podatnikow bo nigdzie na swiecie rzad nie ma wlasnych pieniedzy. Poza tym juz zostali rodzice oszukani bo przed wyborami wyraznie i jasno mowiono na kazde dziecko, a po wyborach jak jest sami widzice. Czy nowi obnizyle sobie pensje twierdzac, ze tamci za duzo zarabiali oczywiscie, ze nie. Kosciol kolejna porazka ladownie kasy z naszych podatkow.
~emigrant 22-04-2016 12:15
Inicjatywa b.dobra, apeluje o obecnosc kazdego kto chce zmian i obrony naszego interesu narodowego. Na dwie rece glosowali Kukizowcy, to sa kolaboranci PO I PSL. Z polskim interesem Kukizowcy wiele wspolnego nie maja. KODowi nalezy postawic silny opor, bo okupant ktorego chca tu zainstalowac bedzie nas gnebil gprzej niz za okupacji. Budzcie sie poki czas Polacy!
~nosfe-sratu 22-04-2016 13:40
Brawo dla wiernego ratlerka ~ nosferatu , jak zwykle szczeka bez sensu "popieram wszystko, co nie popiera PIS" buhehhe no to pewnie popierasz pedofili, którzy PIS raczej nie popierają choćby przez wprowadzenie rejestru pedofilów:))) Brawo cieciu, czekam na kolejne bezmózgie ujadanie by się pośmiać:)
~Łowca organów 22-04-2016 15:45
Tymczasem Radny Miasta Poznań z PiS. Twierdzi że w Poznaniu porywa się ludzi i wycina im się organy hahaha.
~RKW 22-04-2016 20:02
A ja będę konsekwentny, zapraszamy wszystkich jutro na manifestacje, nam chodzi o dobro miasta i jego mieszkańców a przede wszystkim naszej Ojczyzny - POLSKI. Wielu umie tylko krytykować i wyśmiewać więc pokażcie co zrobiliście dla ludzi. Poziom inteligencji POmaski jest obecny wszędzie i u nas też . A czemu działa cenzura w mieście , zwalczając RKW nie informując o ich działalności edukacyjnej. Zwolennicy europejskiej poprawności odpowiedzcie. Strach ma wielkie oczy, nie bójcie się , damy radę . Zmienimy Wałbrzych na lepsze, może to dłużej potrwa ale zmienimy. A jako przykład podam że mało było nieprawidłowości przy wyborach więc dobra zmiana już jest .
57jurand 22-04-2016 20:33
Historia kołem się toczy. Już raz coś takiego nam się przydarzyło.Czas przypomnieć tym młodszym z obozu narodowców.W1976 roku ładowano ludzi do autobusów ,wcześniej karmiąc ich bułkami z kiełbasą , następnie wieziono na stadion Zagłębia Wałbrzych.Gdy stadion napełnił się ludem pracującym zaczęto gorąco popierać tow. Gierka i jego rządzącą partię.Pytanie do miłośników obecnego rządu , a bułki z kiełbasą będą?
~Jerzy Jacek Pilchowski 22-04-2016 21:33
~: Napisał pan "rzad cacy bo to nie z wlasnych pieniedzy placi tylko naszych nas podatnikow bo nigdzie na swiecie rzad nie ma wlasnych pieniedzy." Słuszna uwaga. Zaden rząd na calym świecie nie ma własnych pieniędzy tylko pieniądze podatników. Zapomniał pan jednak dodać, że tego rodzaju zasiłki rodzinne są praktycznie we wszystkich europejskich krajach. Może więc jest tak, że wy nie jesteście Europejczykami tylko aferałami którzy wyją gdyż PiS przekierowując strumień pieniędzy do kieszeni normalnych ludzi. - Przez co nie będziecie mogli tych pieniędzy rozszabrować.
~v7 22-04-2016 22:45
22-04-2016 15:45 | ~Łowca organów Tymczasem radni miasta W-CH twierdzą, że nigdy nie byliby radnymi gdyby nie patole za 20zł.
~bicz_boży 23-04-2016 12:40
obecny obóz władzy jest najbardziej szkodliwym ugrupowaniem dla ciężko pracujących, uczciwych ludzi. Ludzi, którzy uczyli się, inwestowali w swoje kompetencje i umiejętności, nie afiszowali się z roszczeniową postawą 'należy mi się'. to tym, ciężko pracującym, ludziom będą drenowane kieszenie na rozdawnictwo i 'kupowanie społecznego poparcia' dla pisu. tylko to obróci się przeciwko wszystkim obywatelom, bo na nieszczęście dla intelektualnych 'elit' prawicy ekonomia jest jedna. działania pisu skończą się katastrofą dla Polski, i pseudo patrioci tego nie zakrzyczą. prawdziwi patrioci płacą w podatkach duże pieniądze dla rządu, żeby mógł je rozdać komuś wg uznania, przypominam wszystkim, którzy szafują określeniami patriotów na lewo i prawo.
~meksyk 23-04-2016 15:47
Panie @Pilichowski. Program 500+ prawdopodobnie sam umrze śmiercią naturalną. Wiek emerytalny jak na razie zostaje zamrożony, stawka godzinowa póki co także. Jak na razie aferałami także są członkowie PiS lub z nim blisko obecnie związani. @nosfe-sratu. Pedofile nie popierają obecnego rządu, bo rząd tworzy ich rejestr? Wolne żarty. Pewna grupa pedofilów i zboczeńców może czuć się bezpieczna. Ta spod znaku czarnej sutanny. Żaden z nich nie trafi do spisu. A z pewnością popierają PiS. Dobra zmiana, o której tak wiele słyszy się od czasu wyborów jak na razie jest pustosłowiem. Cechuje ją taka sama arogancja jak poprzedników. Kolesiostwo, rozdawnictwo, podział społeczeństwa, nadszarpywanie i tak niezbyt wielkiego autorytetu Polski na arenie międzynarodowej. Dobra zmiana...nastąpi po PO i PiS.
~do ~bicz_boży 23-04-2016 17:20
Szkodliwa to jest twoja głupota, jakoś nie piszczałeś jak poprzedni rząd drenował kieszenie ciężko pracujących +okradał , bo jak inaczej nazwać skok na OFE+ przejadał i śmiał się w twarz tym ciężko pracującym (nagrania z restauracji sowa)+ marnotrawstwo. Głupi jesteś i tyle, źle ci w Polsce ? To wyjedź, nikt płakał nie będzie.
~bicz_boży 23-04-2016 19:10
obecny obóz władzy jest najbardziej szkodliwym ugrupowaniem dla ciężko pracujących, uczciwych ludzi. Ludzi, którzy uczyli się, inwestowali w swoje kompetencje i umiejętności, nie afiszowali się z roszczeniową postawą 'należy mi się'. to tym, ciężko pracującym, ludziom będą drenowane kieszenie na rozdawnictwo i 'kupowanie społecznego poparcia' dla pisu. tylko to obróci się przeciwko wszystkim obywatelom, bo na nieszczęście dla intelektualnych 'elit' prawicy ekonomia jest jedna. działania pisu skończą się katastrofą dla Polski, i pseudo patrioci tego nie zakrzyczą. prawdziwi patrioci płacą w podatkach duże pieniądze dla rządu, żeby mógł je rozdać komuś wg uznania, przypominam wszystkim, którzy szafują określeniami patriotów na lewo i prawo.
~Jerzy Jacek Pilchowski 23-04-2016 21:30
~bicz_boży: Początek jest dobry "obecny obóz władzy jest najbardziej szkodliwym ugrupowaniem". Dalszy ciąg trzeba jednak poprawić. Proponuję: "obecny obóz władzy jest najbardziej szkodliwym ugrupowaniem dla komunistów i złodzieji." Itd.
~bicz_boży 25-04-2016 17:06
obecny obóz władzy jest najbardziej szkodliwym ugrupowaniem dla ciężko pracujących, uczciwych ludzi. Ludzi, którzy uczyli się, inwestowali w swoje kompetencje i umiejętności, nie afiszowali się z roszczeniową postawą 'należy mi się'. to tym, ciężko pracującym, ludziom będą drenowane kieszenie na rozdawnictwo i 'kupowanie społecznego poparcia' dla pisu. tylko to obróci się przeciwko wszystkim obywatelom, bo na nieszczęście dla intelektualnych 'elit' prawicy ekonomia jest jedna. działania pisu skończą się katastrofą dla Polski, i pseudo patrioci tego nie zakrzyczą. prawdziwi patrioci płacą w podatkach duże pieniądze dla rządu, żeby mógł je rozdać komuś wg uznania, przypominam wszystkim, którzy szafują określeniami patriotów na lewo i prawo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Świebodzice mogą – Wałbrzych się nie decyduje

Minister w Wałbrzychu

Wałbrzych otwiera 4 szkoły dziennie

Zabiegają o przyjazd prezydenta

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?