MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szwagrowie rozkradli rusztowanie i używali jako własne

Wiadomości: REGION, Unisław Śląski
Środa, 24 kwietnia 2019, 8:46
Aktualizacja: 11:59
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Dwaj mieszkańcy Unisławia Śląskiego odpowiedzą przed sądem za dokonanie kradzieży elementów rusztowania na szkodę jednej ze świdnickich firm budowlanych. Pierwszy z mężczyzn trafił w ręce policjantów w miejscu zamieszkania, drugi kilka kilometrów dalej podczas wykonywania prac leśnych. Policjanci utracone mienie odzyskali w całości.

Funkcjonariusze o kradzieży dowiedzieli się ponad miesiąc temu. Wtedy to zgłaszający poinformował policjantów, że na przełomie lutego i marca tego roku nieznani sprawcy wykorzystali fakt pozostawienia przy jednym z budynków w Unisławiu Śląskim elementów rusztowania, które służyło do wykonania prac remontowych obiektu i rozkradli je.

W toku przeprowadzonych działań operacyjnych funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach ustalili, że kradzieży dokonali okoliczni mieszkańcy – dwaj szwagrowie w wieku 37 i 38 lat. Mężczyźni, aby odsunąć od siebie podejrzenia, wywieźli przywłaszczone mienie do Starego Julianowa. Liczyli, że kiedy sprawa przycichnie, będą mogli używać rusztowania jako własnego.

Obaj podejrzani w ręce policjantów wpadli w miniony czwartek. Podczas czynności procesowych przyznali się do winy i staną teraz przed sądem. Za kradzież grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5. Podczas czynności operacyjnych policjanci z Boguszowa-Gorc mienie wycenione na kwotę ponad 6,5 tysiąca złotych odzyskali w całości.

Twoja reakcja na artykuł?

1
14%
Cieszy
2
29%
Dziwi
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
43%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chciał wyskoczyć

Amator słuchawek

Przyjeżdża prezes Jarosław Kaczyński

Nabierają tempa

Dwójka pojedzie do Starego Lesieńca

Samochodem w zaparkowane

Dom dla seniorów

Surowe kary