Czytających: 4727

Wałbrzych, Śródmieście: SZS: Podstawówki zakończyły koszykarskie zmagania

Wtorek, 1 grudnia 2009, 11:44
Aktualizacja: 12:03
Szkolny Związek Sportowy, przy wsparciu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu, zakończył zmagania w minikoszykówce chłopców i dziewcząt. Złote medale zdobyły Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 (dziewczęta) oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21 (chłopcy).

W finale chłopców zmierzyły się ekipy PSP 21 oraz PSP 37. Lepsi w tym roku byli młodzi chłopcy z podstawówki na Podzamczu i to oni zajęli pierwsze miejsce w rozgrywkach. Brązowy medal przypadł PSP 23, która po dramatycznym meczu o III miejsce pokonała PSP 15 22:20.

W finałach dziewcząt także nie było niespodzianki. Zwyciężyły faworyzowane zawodniczki PSP 26, "Dwudziestka szóstka" kolejno pokonała PSP 21 29:19 oraz PSP 5 29:3. W meczu decydującym o srebrnym medalu lepsze okazały się koszykarski PSP 21, które wygrały z PSP 5 27:16.