Czytających: 3698

Wałbrzych, OSiR: SZS: PG 11 awansowało do dolnośląskiego finału koszykówki

Sobota, 19 grudnia 2009, 10:51
Aktualizacja: Czwartek, 4 lutego 2010, 21:17
Publiczne Gimnazjum nr 11 z Wałbrzycha zostało mistrzem finału strefowego koszykarskiej gimnazjady. Podopieczni Pawła Domoradzkiego pokonali w decydującym o pierwszym miejscu meczu Gimnazjum z Kłodzka 40:36.

W pierwszym pojedynku półfinałowym wałbrzyszanie spotkali się z Gimnazjum w Ziębicach. Po bardzo dobrej grze Igora Hupało oraz Damiana Pabisiaka po pierwszej połowie to nasi gracze schodzili z przewagą 20 punktów. W drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie, a wprowadzeni na parkiet rezerwowi utrzymali korzystny wynik i podopieczni Pawła Dodmoradzkiego wygrywając 52:30 awansowali do finału.

W drugiej parze spotkały się Gimnazjum na 1 ze Świdnicy oraz Gimnazjum z Kłodzka. Świdniczanie dotrzymywali kroku kłodzczanom jedynie do końca trzeciej kwarty. Wtedy to podopieczni Damiana Błaszczyka odskoczyła na kilka punktów i ostatecznie wygrali 35:26 i zostali drugim finalistą.

W meczu o brązowy medal przyszło zagrać drużynom ze Świdnicy oraz Ziębic. Po wyrównanej walce trzecie miejsce uzyskało Gimnazjum w Świdnicy, które zwyciężyło 40:36. Zacięty był także pojedynek finałowy. Pomimo, iż wałbrzyszanie dysponowali lepszym składem, goście z Kłodzka nie złożyli broni. Do ostatnich sekund nie było pewne, kto wygra. Na szczęście podopieczni Pawła Domoradzkiego byli bardziej skoncentrowani w samej końcówce meczu i to oni zdobyli złoty medal, a przy okazji awansowali do finału dolnośląskiego.