Czytających: 4384

Europa: Szóste miejsce dało awans do Mistrzostw Świata

Czwartek, 5 sierpnia 2010, 12:32
Aktualizacja: 12:32
Koszykarze reprezentacji Polski do lat 18 z Piotrem Niedźwiedzkim w składzie zakończyli udział w Mistrzostwach Europy na 6. miejscu, co oznacza, że nasi wystartują w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata do lat 19.

W meczach o miejsca 5-8 Polska pokonała najpierw Grecję 74-55 (16-13, 23-14, 16-13, 19-15). W tym meczu wyższość naszej kadry nawet przez chwilę nie podlegała dyskusji. W każdej z kwart biało-czerwoni byli lepsi od faworyzowanych Greków. Piotr Niedźwiedzki zagrał w tym spotkaniu przez 12 minut. Oddał trzy rzuty za dwa punkty, z których dwa były celne, zanotował dwa niecelne rzuty za trzy punkty i skutecznie wykonał dwa rzuty osobiste. Zgromadził na swoim koncie 6 punktów, 4 zbiórki i 1 blok.

W meczu o 5. miejsce w turnieju Polska zmierzyła się z reprezentacją Chorwacji. Nasi przegrali wyraźnie 77-92 (21-25, 19-34, 18-12, 19-21). O końcowej porażce zadecydowała fatalna w wykonaniu młodych Polaków druga kwarta meczu. Wychowanek wałbrzyskiego Górnika w tym meczu zaliczył epizod, bowiem grał zaledwie 5 minut i zdobył 2 punkty.

6. miejsce w Mistrzostwach Europy oznacza, że Polska zagra w turnieju finałowym Mistrzostw Świata do lat 19 w 2011 roku.