MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 31 maja
im. Anieli, Petroneli

Szkolą młodzież

Wiadomości: REGION, Stare Bogaczowice
Środa, 4 marca 2020, 6:43
Aktualizacja: Czwartek, 5 marca 2020, 9:00
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu spotkał się z klasą mundurową Liceum Ogólnokształcącego nr 4 w Wałbrzychu, a następnie wspólnie udali się do Szkoły Podstawowej w Starych Bogaczowicach. Na spotkaniu funkcjonariusz mówił o perspektywach, jakie daje służba w Policji a uczniowie liceum zachęcali do kontynuowania nauki w klasach mundurowych.

W miniony piątek 28 lutego asp.szt. Tomasz Łabędź z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu spotkał się z uczniami klasy mundurowej w Liceum Ogólnokształcącym nr 4 w Wałbrzychu, którzy stoją przed podjęciem ważnej decyzji wyboru zawodu i dalszej życiowej drogi. Spotkanie przybliżyło im wiedzę dotyczącą wymagań stawianych kandydatom do służby w policji oraz możliwości rozwoju i kariery zawodowej.

Następnie funkcjonariusz, wraz z uczniami klasy mundurowej, udał się do Szkoły Podstawowej w Starych Bogaczowicach, gdzie wspólnie promowali zawód policjanta wśród ośmioklasistów. Funkcjonariusz udzielił informacji dotyczących doboru do służby. W przystępny sposób opowiedział o wymogach formalnych oraz postępowaniu kwalifikacyjnym. Szczegółowo przedstawił procedurę kwalifikacyjną do Policji składającą się z kilku etapów, w tym badań psychologicznych, testu wiedzy, testu sprawności fizycznej, szczegółowych badań lekarskich. Również uczniowie klas mundurowy w krótkich scenkach sytuacyjnych, przedstawili jak wygląda codzienna służba w policji. Zachęcali w ten sposób do kontynuowania nauki w klasie mundurowej, a po ukończeniu edukacji do wstąpienia w szeregi Policji.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
1
20%
Hahaha
2
40%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Otwierają przedszkola

Przygotowani do otwarcia

Regulacje oświatowe

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Co słychać w Wałbrzychu?

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Cztery placówki otwarte

Więcej motocyklistów