Czytających: 5218

Region: Sześć razy na podium w generalce

Piątek, 17 lipca 2009, 9:41
Aktualizacja: Czwartek, 15 października 2009, 15:03
W klasyfikacji generalnej 43 Małego Wyścigu Pokoju sześciu kolarzy Górnika Wałbrzych / Zespołu Szkół Stare Bogaczowice stawało na podium. Łącznie po dwóch miesiącach zmagań w sześciu kategoriach sklasyfikowanych zostało 39 zawodników.

W kategorii "Żak" przynajmniej cztery starty zaliczyli tylko trzej zawodnicy. Wśród nich nie było żadnego wałbrzyskiego kolarza, a zwyciężył z 94 punktami Sebastian Matusiak z KTK Kalisz.

Kategoria Żak
1 Matusiak Sebastian - KTK Kalisz - 94
2 Rudyk Bartosz - UKS Moto Jelcz Laskowice - 84
3 Biskup Bartosz - Wilczyce - 66

W tej samej kategorii, ale wśród dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Karolina Grochalska reprezentująca Górnika Wałbrzych. Uzyskując 83 punkty wyprzedziła dwie koleżanki ze Starych Bogaczowic: Sandrę Gąsiorowską oraz Paulinę Trębacz.

Kategoria Żakini
1 Grochalska Karolina - LKKS Górnik W-ch ZS Stare Bogaczowice - 83
2 Gąsiorowska Sandra - LUKS Lider Stare Bogaczowice - 72
3 Trębacz Paulina - LUKS Lider Stare Bogaczowice - 64
4 Jarosz Natalia - LKKS Górnik W-ch ZS Stare Bogaczowice - 54

W klasyfikacji generalnej "Młodzików" najlepszy wałbrzyski zawodnik znalazł się tuż za podium. Mateusz Kowalski stracił do brązowego medalisty Tomasz Lisa z Opola tylko 5 punktów. Wygrali z 97 punktami Mateusz Rudyk z Jelcza-Laskowice oraz Patryk Krzywda z Kalisza.

12 Podgórski Miłosz - LKKS Górnik W-ch ZS Stare Bogaczowice - 20

Wśród młodziczek na najniższym stopniu podium z 84 punktami znalazła się Karolina Wiolska, a tuż za medalową pozycją Natalia Grochalska - obie reprezentujące barwy Górnika Wałbrzych. Zwyciężyła z kompletem 100 punktów Agnieszka Kusiak z Ogniwa Boxmet Dzierżoniów.

Kategoria Młodziczka
1 Kusiak Agnieszka - LKS Ogniwo Boxmet Dzierżoniów - 100
2 Nieradka Malwina - UKS Trasa Zielona Góra - 89
3 Wolska Karolina - LKKS Górnik W-ch ZS Stare Bogaczowice - 84
4 Grochalska Natalia - LKKS Górnik W-ch ZS Stare Bogaczowice - 69

W juniorach młodszych bezkonkurencyjni okazali się dwaj zawodnicy jeżdżący w barwach Górnika Wałbrzych / Zespołu Szkół Stare Bogaczowice. Bartosz Zając zdobył 85 punktów, a Damian Lasota 82 oczka.