MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 3 czerwca
im. Leszka, Tamary

Szefowie spółek miejskich nagrodzeni

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 19:28
Aktualizacja: Środa, 4 sierpnia 2010, 7:45
Autor: Sven
Longin Rosiak
Fot. red
Wałbrzyskie spółki miejskie przyniosły w 2009 roku 1,5 miliona złotych zysku. W związku z tym ich szefowie zostali nagrodzeni. Suma nagród wynosi ponad 180 tysięcy złotych. Mimo trwającej przerwy urlopowej w Radzie Miasta, postanowiliśmy zapytać, co o tym fakcie myślą wałbrzyscy radni.

- Jest to ewidentny i gruby nietakt wobec mieszkańców Wałbrzycha. Partia, która szła do wyborów obiecując, że będzie żyło się lepiej, dotrzymuje tej obietnicy, ale tylko wobec siebie. Prawdopodobnie jest to forma podziękowania prezydenta Kruczkowskiego dla prezesów przed wyborami. Dziwi mnie skąd MZB może mieć zyski, skoro w mieście jest 120 budynków, których lokatorzy mają ubikacje na zewnątrz, a wiele innych kamienic wymaga natychmiastowego remontu. Jest to wielki skandal. Prezydent pokazuje, że może wszystko. Co prawda, nagrody przyznały rady nadzorcze, ale nigdzie nie widziałem oświadczenia prezydenta Kruczkowskiego, w którym wyraziłby protest. Takie postępowanie może zniechęcić do udziału w wyborach obywateli, dla których jest oczywiste, że władza nie dotrzymuje obietnic –mówi radny niezależny - Dariusz Gustab.

- To jest absolutny skandal. Powtarza się sytuacja sprzed roku. Jesteśmy na etapie zbierania podpisów w celu zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Prezesi spółek będą musieli się wytłumaczyć z tych swoich wirtualnych sukcesów. Dochodzą do nas, Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej, różne informacje, np. to, że MPK ma ogromne zaległości w płatnościach za paliwo, a firmy nie chcą się zgadzać na nowe dostawy. Na sesji Rady Miasta będziemy się domagać od wałbrzyskich decydentów wytłumaczenia, za co są te nagrody – obiecał Longin Rosiak.

Z kolei Artur Torbus mówi: – Uważam, że wszystkie spółki miejskie powinny zostać sprywatyzowane. Prywatne przedsiębiorstwa są lepiej zorganizowane i zarządzane. Nie będąc na garnuszku podatników nie wzbudzałyby kontrowersji, choćby takich jak w przypadku tych nagród. Nie wiem, jakie są zyski poszczególnych spółek, ale moim zdaniem nagroda na pewno należy się Jerzemu Tutajowi. To, w jaki sposób rozwija się spółka Zamek Książ, to mistrzostwo świata – podsumował radny Platformy Obywatelskiej.

Nagrody wahają się od 20 do 30 tysięcy złotych i otrzymali je szefowie MZB, MPK, MZUK i Zamku Książ.

Czytaj również

Przetargi na pociągi

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Rebel Yell 2-08-2010 20:13
Bedzie jak zwykle, a pozniej slonce znowu zaprosi ich na biesiade typu Barborka za miejskie pieniadze i beda sobie pili z dziobkow
~kolo 2-08-2010 21:30
No się narobili to teraz zarobili...
~Zenon 2-08-2010 21:50
Pan Prezydent Kruczkowski kupuje sobie w ten sposób lojalność prezesów i członków zarządów tych spółek na najbliższe wybory... Dawać i brać nagrody za lojalność w jednorazowych kwotach będących porównywalnymi z rocznymi zarobkami wałbrzyszan to nikczemność !!! Z innej strony na to patrząc, to bierni wałbrzyszanie, głosujący na ładnego Piotrusia sami sobie zgotowali i najprawdopodobniej znowu zgotują taki los... Panie Kruczkowski to, co Pan wyczynia nie da się opisać bez stosowania wulgaryzmów !!!
~dred 3-08-2010 7:54
pracuje w urzędzie, przykładam się, nie biorę l-4, jestem sumiennym i dobrym pracownikiem o czym świadczą oceny mojej pracy- od 3 lat nie miałem podwyżki ani żadnej nagrody czy premii- ciągle nie ma pieniędzy- ktoś zapomina, że to wszyscy pracują na zysk przedsięiorstwa
~kierowca mpk 3-08-2010 21:16
właśnie przedstawiono załodze program naprawczy bo w kasie firmy nie ma ani grosza. Zaproponowano nam wstrzymanie dodatkowych wynagrodzeń i zwolnienia. Katastrofalny stan techniczny taboru itp A prezesi nagrody biorą.Zawsze gdy domagałem się o zakup jakiejkolwiek części do autobusu to mówili brak funduszy musimy czekać. A tu proszę zysk 201 tys. Ten zysk jeżeli został wypracowany to tylko kosztem bezpieczeństwa
~Stefan 3-08-2010 22:02
Robi się ciekawie...A może w ten sposób tzn. przez nagrody wyprowadza się publiczne (gminne) pieniądze niby do prywatnych (prezesowskich) kieszeni celem sfinansowania kampanii wyborczej swojego łaskawcy niejakiego P.K. miłościwie nam panującego !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zgodnie z planem

Lokale na sprzedaż

Toyota Półmaraton Wałbrzych odwołany

Koniec sezonu WST

Opieka nad niepełnosprawnymi