MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Szczęśliwe dachowanie

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 1 października 2019, 11:37
Aktualizacja: Środa, 2 października 2019, 8:59
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
W wyniku upojenia alkoholowego i niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze 19–letni mężczyzna doprowadził wczoraj do poważnie wyglądającej kolizji. Wałbrzyscy policjanci ustalili, że mieszkaniec Wałbrzycha stracił panowanie nad kierowanym przez siebie samochodem osobowym, zjechał z drogi, dachował, by ostatecznie zatrzymać się rozbitym pojazdem kilkadziesiąt metrów od niej.

Do zdarzenia z udziałem 19-latka oraz jego o rok młodszej koleżanki doszło 30 września około godziny 20:30. Młody wałbrzyszanin jechał kierowanym przez siebie samochodem osobowym ul. Szczawieńską w Szczawnie-Zdroju w kierunku Piaskowej Góry. W pewnym momencie stracił panowanie nad kierownicą, by ostatecznie zakończyć jazdę w krzakach - kilkadziesiąt metrów od jezdni. Mężczyzna oraz pasażerka samochodu mają szczęście że żyją, gdyż samochód został całkowicie uszkodzony.

Policjanci przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 19-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało blisko 1,85 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami. Na miejsce wezwany został także Zespół Ratownictwa Medycznego, który przewiózł uczestników do szpitala. Oboje na szczęście nie doznali poważniejszych obrażeń. Funkcjonariusze ustalili, że pojazd nie miał obowiązkowego ubezpieczenia, ani przeglądu. Wrak samochodu został więc zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Mężczyźnie za popełnione przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także za kierowania pojazdem bez uprawnień grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Twoja reakcja na artykuł?

2
15%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
15%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
9
69%
Przeraża

Czytaj również

Zamieszanie wśród udziałowców

Od książek po elektronikę

Przygotowują boisko

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Moherowy Pisior 1-10-2019 15:24
Lubie historie z happy endem.
~Xyz 2-10-2019 19:41
Zamknąć takiego na zawsze, pomyśleć że ktoś nie winny mógł tamtędy przejeżdżać, w końcu kogoś zabije i taki będzie finał. Żaden zakaz takiego cymbała nie powstrzyma.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Najpierw rów, później areszt

Frekwencja dopisała

Sanikom inwestuje

Okradała swojego pracodawcę

Prosto w mur