Chojnów/Szczawno-Zdrój: Szczawno wygrało ważny mecz

Poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 11:32
Aktualizacja: 11:33
Autor: piasek
Wałbrzyski Górnik jest coraz bliższy awansu do III ligi
Coraz bardziej klaruje się sytuacja w IV lidze dolnośląskiej. Piłkarze Górnika mają już 11 pkt przewagi nad drugą w tabeli Prochowiczanką Prochowice i są coraz bliżsi awansu. W miniony weekend bardzo ważne zwycięstwo odnieśli gracze MKS–u. Zespół ze Szczawna–Zdroju, wciąż niepewny utrzymania, pokonał na wyjeździe Chojnowiankę.

Spotkanie rozpoczęło się od gola zdobytego przez gospodarzy w 13 min. Piłka po strzale Rusina odbiła się od rąk Dariusz Ilskiego, następnie od poprzeczki i spadła na ziemię. Zdaniem sędziego bocznego futbolówka całym obwodem przekroczyła linię i arbiter główny uznał gola. Goście natychmiast ruszyli do odrabiania strat i w 35 min wyrównali stan rywalizacji. Do centry ze skrzydła Roberta Kubowicza dopadł Mariusz Kula i silnym uderzeniem z półwoleja nie dał szans golkiperowi z Chojnowa.
Druga połowa zaczęła się fatalnie dla przyjezdnych. W 48 min drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Piotr Smoczyk i od tego momentu podopieczni Wiesława Walczaka musieli sobie radzić w osłabieniu. Paradoksalnie grając w „10” mieli więcej okazji do zdobycia gola niż w pierwszych 45 minutach. Jedną z nich wykorzystali. Kwadrans przed końcowym gwizdkiem na wrzutkę w pole karne zdecydował się Patryk Horyk, a akcję zakończył precyzyjnym strzałem głową Kacper Niemczyk. Chojnowianka rzuciła się do ataku, ale mądrze broniący się piłkarze Szczawna-Zdroju dowieźli korzystny wynik do 90 minuty.
Przypomnijmy, że lider tabeli Górnik PWSZ Wałbrzych pokonał w sobotnie popołudnie rezerwy Miedzi Legnica i powiększył przewagę nad drugą w tabeli Prochowiczanką do 11 pkt. Zespół z Prochowic w zaciętym pojedynku w Dzierżoniowie z Lechią, tylko zremisował 0:0, co z pewnością ucieszyło wałbrzyszan.

Chojnowianka Chojnów – MKS Szczawno-Zdrój 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Rusin (13), 1:1 Kula (35), 1:2 Niemczyk (75)
MKS: Ilski – Borek, Smoczyk, Kula, Pyda, Antas, Truszczyński (62 Niemczyk), Drąg (89 Stanuszek), Horyk (77 Kiczuła), Bębeniec, Kubowicz (79 Borkowski).

Wyniki 21 kolejki IV ligi
Lechia Dzierżoniów – Prochowiczanka Prochowice 0:0, Górnik Złotoryja – Polonia Trzebnica 0:1, Górnik PWSZ Wałbrzych – Miedź II Legnica 2:0, GKS Kobierzyce – Puma Pietrzykowice 6:3, BKS Bobrzanie Bolesławiec – Karkonosze Jelenia Góra 1:2, Victoria Świebodzice – Olimpia Kamienna Góra 1:1, Kuźnia Jawor – Ślęza Wrocław 4:0.