MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 31 maja
im. Anieli, Petroneli

Szczawno i Jedlina będą promowane

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój/Jedlina-Zdrój
Środa, 2 lutego 2011, 10:50
Aktualizacja: 10:52
Autor: red
Akcja promocyjna ma ściągnąć do naszych uzdrowisk jeszcze więcej turystów
Fot. red
Pod hasłem „DoWód na udany wypoczynek” rozpoczyna się kampania promocyjna dziesięciu dolnośląskich gmin, które otrzymały środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na wspólną promocję produktu turystycznego zatytułowanego „Uzdrowiskowy Dolny Śląsk”. Wśród promowanych gmin znalazły się m.in. Szczawno–Zdrój i Jedlina–Zdrój.

Uzdrowiskowy Dolny Śląsk tworzą: Jelenia Góra, Świeradów – Zdrój, Niemcza, Kudowa – Zdrój, Duszniki – Zdrój, Polanica – Zdrój, Szczawno – Zdrój, Jedlina – Zdrój, Lądek – Zdrój, Bystrzyca Kłodzka.
– Naszym celem było pozyskanie jak największej ilości funduszy z Unii Europejskiej. Oczywiście każda gmina mogła się sama starać o dofinansowanie, ale dzięki wspólnemu działaniu mogliśmy liczyć na znacznie większe pieniądze. Wspólna promocja może również skutecznie odświeżyć wizerunek Dolnego Śląska jako znanego od stuleci regionu o wysokich walorach turystycznych i uzdrowiskowych – powiedziała podczas inauguracji kampanii Katarzyna Młodawska, naczelnik Wydziału Promocji i Polityki Informacyjnej Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Ogólnopolska kampanii reklamowa jest warta ponad 2 mln zł. Dzięki niej dolnośląskie gminy uzdrowiskowe zaprezentują pod nową wspólną marką swój potencjał „All Inclusive”.
- To znakomita inwestycja w promocję regionu. Projekt będzie reklamował coś, co istnieje od dawna, lecz wcześniej nie zostało nazwane i tak czytelnie określone - uważa dr Piotr Gryszel z Katedry Marketingu i Gospodarki Turystycznej Akademii Ekonomicznej w Jeleniej Górze.

Autorzy kampanii liczą, że dolnośląskie uzdrowiska, które przez lata były jednym z najatrakcyjniejszych kurortów Europy, odzyskają dawny blask.

Kampania promocyjna prowadzona będzie od 1 lutego do 15 marca i obejmie m.in. akcję outdoorową, reklamę w Internecie, reklamę telewizyjną, publikację reklam prasowych.

Artykuł sporządzony został na podstawie oficjalnej strony internetowej gminy Szczawno-Zdrój.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powiat wspiera nieustannie

Pasja nauczania

Biało–Czerwona

Wałbrzych Centrum

Podziękowania dla pracowników samorządowych

Zmarł ksiądz Źrałko

Co przeszkadza mieszkańcom?

Dotacja na zabytki