Czytających: 4599

Szczawno-Zdrój: Szczawieńscy zawodnicy z medalami

Wtorek, 9 stycznia 2018, 11:00
Aktualizacja: 11:03
Do bardzo udanych miniony weekend mogą zaliczyć młodzi szczawieńscy tenisiści ziemni. Rywalizowali w dwóch kategoriach – do lat 14 młodzicy oraz do lat 12 skrzaty.

W czeskim turnieju do lat 14 w miejscowości Raznov wystąpił Gabriel Wójcicki. Start może zaliczyć do bardzo udanych, bowiem Gabryś triumfował w całej imprezie wygrywając kolejno cztery mecze. W finale po bardzo zaciętym pojedynku pokonał Jana Svozila 7/6, 0/6, 10/8.

W Szczawnie zorganizowano wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów. W turnieju dziewcząt KT Szczawno reprezentowały Pola Rosiak oraz Julia Hoffmann. Do fazy półfinałowej dotarła Julka ulegając późniejszej triumfatorce Oli Mrzygłód dopiero w supertiebreaku. W turnieju chłopców KT Szczawno reprezentowali Filip Kosiński, Krystian Pniewski, Kacper Waszczyński oraz Mikołaj Huszczo. Szczawieńscy zawodnicy podzielili pomiędzy siebie najwyższe miejsca podium, bowiem drugie miejsce zajął Krystian Pniewski, a pierwsze Filip Kosiński. Obaj chłopcy grając ze sobą w parze wygrali cały turniej deblowy.