MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sylwestrowy włam

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 13 stycznia 2020, 12:31
Aktualizacja: Wtorek, 14 stycznia 2020, 8:50
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Tuż po wybiciu szyby w samochodzie i kradzieży pozostawionej na wierzchu reklamówki w ręce funkcjonariuszy z Komisariatu I Policji w Wałbrzychu trafił 37– mężczyzna. Zatrzymany wałbrzyszanin typowany był jako sprawca innego przestępstwa, do którego doszło w sylwestrową noc.

W sylwestrową noc sprawca, wykorzystując otwarte drzwi, wszedł do przedsionka domu jednorodzinnego. Z wieszaka zabrał dwie kurtki męskie wraz z kluczykami do samochodu oraz pilotem do bramy garażowej, którego zaraz po wyjściu z domu użył. Z wnętrza garażu ukradł elektronarzędzia, zabawki, CB-radio, hulajnogę oraz portfel z dokumentami i kartami płatniczymi. Ponieważ skradzione rzeczy zajmowały dużo miejsca sprawca wywiózł je stojącym w garażu samochodem, który po przetransportowaniu skradzionego mienia, odstawił na miejsce. Właściciel skradzionych rzeczy straty oszacował na kwotę 6 500 zł.

Śledczy prowadzący sprawę, mając doskonałe rozpoznanie osobowe, jako sprawcę kradzieży wytypowali 37-letniego mieszkańca Wałbrzycha. W piątek 10 stycznia mężczyzna został zatrzymany. Wpadł w ręce mundurowych tuż po wybiciu szyby w samochodzie i kradzieży pozostawionej na widoku reklamówki z zawartością płyt CD oraz podręcznego zestawu narzędzi. W tym wypadku skradzione mienie wyceniono na kwotę 200 zł.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty w obu sprawach. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

4
36%
Cieszy
1
9%
Dziwi
2
18%
Nudzi
2
18%
Smuci
0
0%
Złości
2
18%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wpadła para

Okradł jubilera

Fałszywy generał

Szełemej samorządowcem roku

Wałbrzych też jest ciekawy

Kradzież, do której nie doszło

Okradli pacjentów

Zostań strażnikiem