Czytających: 4242

Europa: Świetny występ Niedźwiedzkiego przeciwko Hiszpanii

Wtorek, 27 lipca 2010, 20:49
Aktualizacja: 20:51
Kapitalnie w meczu Mistrzostw Europy w koszykówce mężczyzn do lat 18 zaprezentował się wychowanek wałbrzyskiego Górnika Piotr Niedźwiedzki, który zdobył 14 punktów.

W pierwszym meczu II rundy Polacy zmierzyli się z Hiszpanią i zaprezentowali się ze świetnej strony. Nasi zwyciężyli 81-67 (22-17, 14-16, 20-18, 25-16).

W pierwszych dwóch kwartach spotkanie było wyrównane z lekkim wskazaniem na biało-czerwonych. W trzeciej kwarcie nasi utrzymywali bezpieczną przewagę, a w czwartej kwarcie zadali decydujący cios. Najlepszy mecz na tej imprezie rozegrał Piotr Niedźwiedzki.

Wychowanek Górnika zdobył 14 punktów. Oddal 5 rzutów za 2 punkty z czego 4 trafił. Ponadto trafił raz celnie za trzy punkty. Wykorzystał też 3 z 4 rzutów wolnych. Dodatkowo Niedźwiedzki do swojego dorobku dołożył 1 zbiórkę , 2 asysty, 2 bloki.