Dresden: Świetny start wałbrzyszan podczas Pucharu Europy

Poniedziałek, 21 marca 2011, 15:03
Aktualizacja: Wtorek, 22 marca 2011, 1:10
Autor: MDvR
Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Grajek, trener Fight Club Warriors, Kamil Krokowski, Jarosław Zawodni, Robert Miękczyński, Damian Sobań.
W niemieckim Dresden w dniach 11–13 marca odbył się Puchar Europy Muaythai. Na starcie stanęło 251 zawodników z całej Europy, w tym 21 zawodników z Polski. Na turnieju nie zabrakło też zawodników wałbrzyskiego Fight Club Warriors.

W kategorii -71kg walczył Damian Sobań, a w kategorii -86kg Jarosław Zawodni. Nasz najbardziej doświadczony i utytułowany zawodnik Jarosław Zawodni nie dał szans swoim rywalom w walce o Puchar Europy. Wszystkie 3 pojedynki jakie stoczył podczas tych zawodów kończył przed czasem, posyłając swoich zawodników na deski. W finale w bardzo efektowny sposób pokonał innego zawodnika z Polski Kamila Krokowskiego. Dzięki temu zwycięstwu Jarkowi udało się zakwalifikować na Mistrzostwa Europy, które pod koniec kwietnia odbędą się w Turcji. Występ ten stoi jednak pod dużym znakiem zapytania, gdyż klub wciąż szuka sponsora, który pomógłby sfinansować wyjazd Jarka na europejski czempionat.

Dla Damiana był to natomiast pierwszy występ na tak dużej imprezie i mimo iż w jego kategorii zgłosiło się najwięcej zawodników udało mu się zająć trzecie miejsce. Po wygranych dwóch pojedynkach, w walce o wejście do finału musiał uznać wyższość zawodnika z Czech.

Puchar Europy okazał się dobrym występem dla całej polskiej drużyny. W sumie zdobyliśmy 4 złote, 3 srebrne i 5 brązowych medali.