MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Świebodzickie Michałki najlepszym produktem regionalnym

Wiadomości: Świebodzice
Czwartek, 24 września 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:20
Autor: opr.red.
Fot. www.swiebodzice.pl
Jeden z najstarszych zakładów produkcyjnych w Świebodzicach, firma Śnieżka–Invest, została laureatem tegorocznej edycji Świdnickiego Gryfa – nagrody gospodarczej, wręczanej od 2005 roku przez Prezydenta Świdnicy.

Gryf to uhonorowanie tych firm i przedsiębiorców, którzy poprzez rozwijanie swojej działalności wnoszą istotny wkład w rozwój województwa dolnośląskiego a także wzmacniają tożsamość regionalną i przyczyniają się do kreowania korzystnego wizerunku całego regionu.

Świebodzicki zakład otrzymał statuetkę w kategorii "sudecki produkt regionalny" - doceniono sztandarowy cukierek, najbardziej charakterystyczne słodycze, kojarzące się chyba wszystkim ze Świebodzicami i Śnieżką - czyli Michałki.

Już siedem dekad Śnieżka jest nie tylko znaczącym pracodawcą w Świebodzicach, ale także wizytówką miasta. Pyszne słodycze ze Śnieżki - a poza Michałkami w Świebodzicach powstają także znane i cenione przez konsumentów trufle, galaretki i wiele innych wyrobów - trafiają na rynki europejskie, promując polskie produkty.

Na marginesie warto dodać, że samorząd stara się poprzez różne działania także promować zakład i podkreślać, że mieszkańcy są dumni ze Śnieżki. Przykładem jest chociażby zorganizowane już po raz drugi Święto Czekolady - rodzinny festyn z wieloma atrakcjami.

Czytaj również

Podwyżki dla polityków

Zmarł symbol Wałbrzycha

Rewitalizują centrum miasta

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~jola 24-09-2015 11:17
a kto to powiedzial ze sa najlepsze?kiedys tak owszem byly idealne a teraz to jakies resztki,
~Lizak 25-09-2015 0:57
Czy najlepsze to można dyskutować Do produkcji używany jest najtańszy olej palmowy zamiast rzepakowego. Orzechy również najtańsze-czyli arachidowe. Do tego tania czekolada czyli mleczna bo nie trzeba dużo droższego kakao. A gdzie olej rzepakowy, migdały, orzechy laskowe, gorzka czekolada z dużą zawartością kakao itd. Nie żebym był złośliwy to nie tylko grzech Śnieżki ale tak wytwarzają słodycze producenci slodkości.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spacer po uzdrowisku

Inkubator do końca roku

Dla kogo materac sprężynowy będzie dobrym wyborem?

Nadal bez oświetlenia

Spory problem na ulicy Husarskiej