MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Świebodzice: Z wizytą u wrocławskich seniorów

Wiadomości: Region
Wtorek, 28 lipca 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:15
Autor: opr. red.
Fot. www.swiebodzice.pl
Coraz ciekawsze zajęcia i spotkania odbywają się z udziałem seniorów, biorących udział w projekcie "Senior=Aktywny Obywatel", realizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach oraz Fundację Integracji Społecznej PROM. 15 lipca grupa 20 „aktywnych seniorów”, którym przewodniczy Bogumiła Kuliberda, wybrała się z wizytą studyjną do Wrocławskiego Centrum Seniora, by poznać działalność tej organizacji i wymienić się pomysłami.

WCS od ponad 5 lat podejmuje różne działania, których celem jest aktywizacja środowisk senioralnych we Wrocławiu. To także miejsce, w którym spotykają się liderzy środowisk senioralnych. A o takim właśnie miejscu w Świebodzicach marzą uczestniczki projektu.

Seniorkom w sposób szczególny zaimponowała prowadząca spotkanie, prof. Walentyna Wnuk- doradca prezydenta Wrocławia ds. seniorów. Była okazja do rozmowy, zadawania pytań i dzielenia się własnymi przemyśleniami i doświadczeniami.

Spotkanie zakończył spacer po Wrocławiu wraz z przewodnikiem a potem wspólny obiad oraz zakupy w jednej z wrocławskich galerii.

* * *

Założeniem projektu "Senior=Aktywny Obywatel" jest poprawa jakości i poziomu życia osób w wieku 60+ oraz zagospodarowanie potencjału osób starszych poprzez aktywność społeczną na rzecz integracji wewnątrz i międzypokoleniowej.

Projekt będzie realizował te idee poprzez wiele ciekawych działań: warsztaty komputerowe, warsztaty i doradztwo wspierającego rozwój kompetencji społecznych, zajęcia edukacyjno-sportowe, np. aqua aerobic, nordic walking w ramach aktywnych sobót czy organizacja aktywnej, międzypokoleniowej turystyki krajoznawczej. Jednym z ciekawych elementów jest utworzenie Miejskiej Rady Seniorów.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nieco inne zakończenie

Czysto na Chełmcu

Kolejny seans

Spektakl na 5–lecie

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Kompostowniki mają sens

Miasto broni strażników

Przychodnia "Krzysztof" przyjmuje zapisy