MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Świebodzice: Wesoło, ciepło i z ziemniakiem w tle

Wiadomości: Świebodzice
Wtorek, 29 września 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:37
Autor: opr.red.
Fot. www.swiebodzice.pl
Dopisało wszystko – świetna pogoda, frekwencja i dobre humory, do czego z pewnością przyczynili się organizatorzy, którzy w tym roku przygotowali naprawdę moc atrakcji. Doroczne Święto Ziemniaka znów okazało się wyjątkową imprezą rodzinną, a bawiono się wyśmienicie aż w trzech miejscach.

Zarówno na placu apelowym Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych na Osiedlu Piastowskim, jak i na boiskach Szkoły Podstawowej nr 3 i 4 było tłumnie i kolorowo. Dzieci przyprowadziły na Święto Ziemniaka swoich rodziców i dziadków i wszyscy razem miło spędzili sobotę na wspólnych zabawach, konkursach, pieczeniu i dekorowaniu ziemniaków; były występy uczniów, pokazy taneczne, ziemniaczana zumba, dmuchańce i wiele innych atrakcji.

Na Osiedlu Piastowskim nasi mistrzowie sportów siłowych: Mateusz Brzuchacz i Maciej Więcek zorganizowali dla młodzieży zawody w wieloboju siłowym, a np. na boisku SP 3 panie z biblioteki wydawały "recepty" na książki, zachęcając w ten niebanalny sposób najmłodszych czytelników. Z koeli w Czwórce rodzice i dzieci bralki udział w wyścigach w workach czy fantazyjnym przygotowywaniu układanek z jesiennych warzyw.

Zabawę uroczyście otworzył Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, który wraz z radnymi odwiedził wszystkie trzy miejsca naszej tegorocznej, ziemniaczanej zabawy. W każdym, oprócz licznych atrakcji dla najmłodszych, można było kupić za symboliczne opłaty, pyszne domowe sałatki, pierogi i ciasta przygotowane przez rodziców uczniów czy wziąć udział w rodzinnych konkurencjach sportowych.

Festyn odwiedzili także nasi radni: Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, Wiceprzewodniczący RM Jan Klepiec, Sławomir Łukawski, Marek Jakubina, Piotr Krzyśpiak a także radna powiatowa Violetta Chorąży; na boisku SP 3 można było spotkać także Zastępcę Burmistrza Krystiana Wołoszyna z rodziną.

W festynie uczestniczyły również Elżbieta Krzan oraz Sylwia Wawrzyńczyk - Prezes i Wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach, będącej od lat współorganizatorem zabawy, można było także spotkać dyrektorów świebodzickich szkół i przedszkoli a przede wszystkim świetnie bawiących się mieszkańców naszego miasta.

- To jedna z najmilszych imprez w Świebodzicach, cieszę się, że się rozrasta bo w tym roku przyłączyła się także Szkoła Podstawowa nr 4. Takie spotkania w wyjątkowy sposób integrują i aktywizują mieszkańców, a patrząc na uśmiechnięte twarzy zarówno dzieciaków, jak i dorosłych nie ma wątpliwości, że frajdę mają wszyscy - podsumował burmistrz Bogdan Kożuchowicz, który - na marginesie - sam aktywnie uczestniczył w różnych zabawach, jak chociażby w wyścigach w workach czy rzucaniu ziemniakiem do celu.

Organizatorami wydarzenia byli:

Urząd Miejski w Świebodzicach, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach, Parafia pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, Publiczne Przedszkola nr 2 i 3, Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych z Oddziałami Integracyjnymi, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, Publiczna Szkołą Podstawowa nr 4, Stowarzyszenie Bona Fide oraz OSiR Świebodzice sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolędy i pastorałki

Szełemej samorządowcem roku

WOŚP w Jedlinie

Trwają zapisy

Poszukiwani mordercy

Zapomniani czy zlekceważeni?

Stacja ładowania pojazdów

Wywieźli śmieci i...pojemniki