MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Świebodzice: Wakacyjne remonty jeszcze trwają

Wiadomości: REGION
Środa, 2 września 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:04
Autor: opr.red.
Fot. www.swiebodzice.pl
Największy plac budowy jest w Przedszkolu nr 2 im. Jana Pawła II oraz w Szkole Podstawowej nr 4. W przedszkolu powstaje oddział żłobkowy na 22 dzieci, zaś w Czwórce wymieniana jest cała instalacja elektryczna.

Zakres prac zwłaszcza w Czwórce był bardzo duży, jednak wykonawca starał się, by prowadzić je w maksymalnym wymiarze czasu. Uczniowie będą mogli rozpocząć rok szkolny 1 września, jednak przynajmniej przez pierwszy tydzień będą występować utrudnienia. Klasy zostaną przeniesione do jednego skrzydła, ale nie będzie systemu zmianowego. Wykonawca deklaruje prowadzenie prac popołudniami, by nie zakłócać zajęć.

W Przedszkolu nr 2 część będąca w przebudowie została już wydzielona, zatem dzieci normalnie rozpoczną zajęcia w salach przedszkolnych. Żłobek ma osobne wejście, prace związane z wyburzaniem ścian już zostały przeprowadzone.
Budowa oddziału żłobkowego potrwa do końca października.

Żłobek będzie się mieścił w budynku A, zajmie część parteru. Będzie sie składał z dużego holu, szatni, wc i łazienki oraz dużej sali wielofunkcyjnej. Łącznie z zapleczem gospodarczym żłobek będzie liczył prawie 240 m2 powierzchni.
Koszt budowy to 568.500,00 zł, z czego otrzymana przez gminę dotacja rządowa to 448.500,00 zł.

Wakacyjne remonty zakończyły się już w Przedszkolu nr 3 Niezapominajka - tu zamontowany został system ostrzegania przed pożarem oraz w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych, gdzie wyremontowane zostały toalety.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Obowiązuje zakaz kąpieli

Miasto broni strażników

Przyjedzie Duda

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Wesela i nowe realia

Popierają Dudę

Asfalt na Kolejowej

Talenty odnalezione