MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 maja
im. Jaromira, Justyny

Świebodzice: Przyjęci w poczet uczniów

Wiadomości: Świebodzice
Sobota, 11 października 2014, 6:20
Aktualizacja: Wtorek, 28 października 2014, 13:24
Autor: opr.red.
Fot. www.swiebodzice.pl
Nie ma chyba malucha, który nie chciałby rozpocząć swojej przygody z edukacją w tak wyjątkowy, bajkowy sposób. Niemal setka dotychczasowych przedszkolaków, którzy we wrześniu rozpoczęli naukę w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania, odebrała z rąk Burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza pasowanie na ucznia.

Na zaproszenie dyrekcji szkoły w tradycyjnym apelu udział wzięli także Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans oraz dyrektor Publicznego Przedszkola nr 3, Beata Gil. Uroczystość przyjęcia pierwszaków w poczet pełnoprawnych uczniów odbyła się w ramach tzw. "Dwójkowej Akademii Pana Kleksa", czyli projektu, który zakładał m.in. zajęcia z sześciolatkami rozpoczynającymi swoją szkolną przygodę.

W związku z tytułem projektu, wśród zebranych nie mogło zabraknąć samego profesora Ambrożego Kleksa, który, zanim uczniowie odebrali pasowanie, zadał im szereg zadań do wykonania. Maluchy śpiewały i recytowały, a w ramach najtrudniejszego z zadań musiały uporządkować garderobę profesora i przypiąć ją do sztalugi, tak, by na brystolu pojawiła się sylwetka pana Kleksa. W zmaganiach pomagał pierwszakom nie kto inny, jak szpak Mateusz, a licznie zgromadzeni rodzice i dziadkowie z atencją podziwiali starania swoich pociech.

Po wykonaniu wszystkich poleceń przyszedł czas na uroczystość pasowania. Honory pasującego czynił, wyposażony w wielki ołówek i ubrany w szaty rektora "Dwójkowej Akademii Pana Kleksa" Burmistrz Bogdan Kożuchowicz, a dyrektor placówki Teresa Walczak-Jusiel wraz z wychowawczyniami poszczególnych klas wręczały dumnym uczniom legitymacje szkolne, plany lekcji i rożki z przyborami szkolnymi.

O oprawę artystyczną uroczystości zadbali uczniowie klas drugich - A i C, pod opieką pań Małgorzaty Radwan i Renaty Szeligi.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Delfinek już wkrótce

Zarząd Powiatu z absolutorium

Wałbrzych Centrum

Lokale na sprzedaż

Kasa na inwestycje

Przetargi na pociągi

Tunel w Szczawnie

Zagłosują na projekty