MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Świebodzice: Nagrali piosenkę o tolerancji

Wiadomości: Świebodzice
Sobota, 7 listopada 2015, 6:40
Aktualizacja: 7:28
Autor: opr.red.
Fot. www.swiebodzice.pl
Grupa świebodzickiej młodzieży brała udział w międzynarodowy projekcie, propagującym idee tolerancji i wielokulturowości współczesnego świata.

Młodzi muzycy kilka dni spędzili w Lipsku, gdzie wzięli udział w warsztatach muzycznych i panelach dyskusyjnych. Po powrocie spotkali się z burmistrzem Bogdanem Kożuchowiczem, by podzielić się wrażeniami i podarować płytę z nagraniem własnego utworu.

Spotkanie odbyło się w środę, 4 listopada, w sali posiedzeń ratusza. Oprócz młodych ludzi wzięła w nim udział także dyrektor MDK Agnieszka Gielata oraz opiekunowie uczestników projektu: Bartosz i Wiktor Wawrzkowicz.
Projekt pod nazwą "Songs about life", którego pierwsza tura realizowana była w dniach 16-22 października, zakłada wymianę młodzieży pomiędzy Miejskim Domem Kultury w Świebodzicach a jego odpowiednikiem w Lipsku.

Celem wymiany jest porównanie doświadczeń i wiedzy o prawach mniejszości oraz szeroko pojętej tolerancji dla odmienności kulturowych, rasowych, itd. W ramach zajęć, w których ze strony Świebodzic uczestniczyło dziesięcioro młodych muzyków w wieku od 15 do 21 lat, realizowano warsztaty wokalne oraz dyskusje panelowe, czego efektem finalnym było nagranie utworu odwołującego się do idei tolerancji i multikulturowości.

- Cieszę się, że mamy w mieście tyle utalentowanej młodzieży, która wyraża się poprzez muzykę. To ważne, by poprzez swoją pasję realizować również idee odnoszące się do globalnych problemów - podkreślał podczas spotkania burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

W dowód wdzięczności za okazaną pomoc przy organizacji wyjazdu, a także żywe zainteresowanie tematem, uczestnicy projektu oraz ich opiekunowie podarowali burmistrzowi płytę z nagranym przez świebodzicką młodzież utworem oraz lipską gazetę, w którym ukazał się obszerny artykuł na temat pobytu młodych świebodziczan w mieście Bacha i Schillera.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zabawa w OSK

Radny straci mandat?

Wyremontowali Poniatowskiego

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~emigrant 7-11-2015 10:40
Jak sa tacy tolerancyjni to niech zamieszkaja w arabskiej dzielnicy w Lipsku ktory odwiedzili. Gwarantuje, ze ich kolorowi sasiedzi szybko ich naucza rasizmu i nietolerancji w ktorych to bija na glowe swoich niemieckich sasiadow. No, ale wazne ze jakas dotacyjka splynie bo inicjatywa byla politycznie poprawna.
~Rollo 7-11-2015 11:13
Pięknie politycznie poprawne g::;no

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

DIOZ przeniesie się do nas?

Pożegnają maestro

Dawno tak nie padało...

Inkubator do końca roku

Będą szyć